Επίσημο: Για… πάντα στην Παρί ο Ζαΐρ-Εμερί!
Η διαιτησία στέρησε από την Τσέλσι την επική ανατροπή κόντρα στην Άστον Βίλα! (vid)
Πρόβλημα στην Μπάγερν λίγο πριν το ντέρμπι με τη Ρεάλ!
Νέα καλοκαιρινή αποχώρηση στην Ατλέτικο Μαδρίτης!
Σκοράρει εκτός περιοχής ο Ντε Πολ και 1-0 η Ατλέτικο την Μπιλμπάο!
Τσέλσι

Ο Στέρλινγκ έχασε πέναλτι αλλά με εκπληκτική ενέργεια «έστρωσε» το 2-0 στον Πάλμερ! (vids)

Ο Ραχίμ Στέρλινγκ έχασε το πέναλτι που ο ίδιος κέρδισε απέναντι στη Λέστερ, αλλά κατάφερε να... σερβίρει το 2-0 στον Πάλμερ.

Η Τσέλσι αναμετρήθηκε με τη Λέστερ για το Κύπελλο Αγγλίας, με τη συγκεκριμένη διοργάνωση να είναι η τελευταία ευκαιρία για διάκριση για την ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο. Οι «Μπλε» ηττήθηκαν στον τελικό του League Cup, έμειναν από νωρίς πίσω στη βαθμολογία στην Premier League και φέτος δεν αγωνίζονται σε κάποια ευρωπαϊκή διοργάνωση.

Στο προημιτελικό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες η Τσέλσι μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι. Οι «Μπλε» πίεσαν και από το 13ο λεπτό κατάφεραν να προηγηθούν. Ο Νίκολας Τζάκσον έκανε μία όμορφη ενέργεια και βρήκε τον Κουκουρέγια, ο οποίος έστειλε την μπάλα στην κενή εστία για το 1-0. Μετά από αυτό το γκολ, πρωταγωνιστής της αναμέτρησης έγινε ο Ραχίμ Στέρλινγκ. Στέρλινγκ

Ο Στέρλινγκ έκανε… τα πάντα μέσα σε λίγο λεπτά

Στο 26ο λεπτό του ματς ο Ραχίμ Στέλρινγκ ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και κέρδισε ένα πέναλτι που ο ίδιος εκτέλεσε. O ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση αλλά αυτή δεν ήταν καθόλου καλή και έτσι ο Στόλαρτζικ έκανε την επέμβαση.

Ωστόσο, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Στέρλινγκ έκανε μία πολύ όμορφη ενέργεια και γύρισε την μπάλα στον Κόουλ Πάλμερ, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Έτσι, η Τσέλσι πήγε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια με 2-0, έχοντας ένα σημαντικό προβάδισμα για το δεύτερο ημίχρονο.