Οριστικό: Νέος προπονητής της Λίβερπουλ ο Σλοτ!
Ρεάλ: Σκοράρει ο Γκουλέρ στην πρώτη του συμμετοχή ως βασικός στη La Liga! (vid)
Ντε Ρόσι: «Δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω…»!
Ρεάλ Μαδρίτης: Κάθε καλοκαίρι χάνει τον αρχηγό της!
Ανέλπιστο δώρο στην Παρί από τη Γερμανία!
«Μες στη βδομάδα η Μπάγερν θα έχει απόφαση για προπονητή»
Primera División

Η Μπαρτσελόνα έκανε… καρναβάλι στη Μαδρίτη με τριάρα στην Ατλέτικο! (vid)

Η Μπαρτσελόνα με το εμφατικό 0-3... έκλεισε το σπίτι της Ατλέτικο που το είχε απόρθητο κάστρο για παραπάνω από έναν χρόνο!

Το «κάστρο» της Ατλέτικο Μαδρίτης έπεσε και, μάλιστα, με άκρως εμφατικό τρόπο! Η Μπαρτσελόνα τής έκανε το χουνέρι με το εντυπωσιακό 3-0 στην ισπανική πρωτεύουσα υποχρέωσε τους «ροχιμπλάνκος» στην πρώτη εντός έδρας ήττα στο «σπίτι» τους, στο πρωτάθλημα, μετά από 434 ημέρες και 25 ματς.

Είναι χαρακτηριστικό μάλιστα, ότι φέτος η ομάδα του Σιμεόνε είχε μόλις μία ισοπαλία εντός έδρας στη LaLiga, αλλά ηττήθηκε μετά από πάρα πολύ καιρό από την ίδια ομάδα που είχε χάσει πριν ξεκινήσει το μεγάλο αήττητο σερί της, την Μπαρτσελόνα!

Κάνε LIKE στη σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Φέλιξ

Μπαρτσελόνα για φίλημα, αποβλήθηκε ο Τσάβι!

Η καλύτερη ομάδα στο ματς ήταν αυτή που έφυγε νικήτρια από τον αγωνιστικό χώρο του «Μετροπολιτάνο». Η «Μπάρτσα» ευτύχησε να έχει σε σπουδαίο βράδυ τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, ο οποίος με γκολ και ασίστ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης των «μπλαουγκράνα», που σε συνδυασμό με τη χθεσινή ήττα της Χιρόνα, τους έφερε στην 2η θέση και στο -8 από την πρωτοπόρο και απόλυτο φαβορί για τον τίτλο, Ρεάλ Μαδρίτης.

Τα τρία γκολ των θριαμβευτών σημείωσαν οι Ζοάο Φέλιξ στο 38ο λεπτό από πάσα του Λεβαντόφσκι, ο ίδιος στο 47′ με έξοχο πλασέ και στο 65ο λεπτό ο Φερμίν. Τρομερή απόκρουση του Τερ Στέγκεν στο 53′ με το σκορ στο 0-2!