Επίσημο: Για… πάντα στην Παρί ο Ζαΐρ-Εμερί!
Η διαιτησία στέρησε από την Τσέλσι την επική ανατροπή κόντρα στην Άστον Βίλα! (vid)
Νέα καλοκαιρινή αποχώρηση στην Ατλέτικο Μαδρίτης!
Σκοράρει εκτός περιοχής ο Ντε Πολ και 1-0 η Ατλέτικο την Μπιλμπάο!
EURO 2024

Εθνική Ελλάδος: Το μαγικό πρώτο ημίχρονο κόντρα στο Καζακστάν (vid)

Να... χαμε χίλια μάτια να βλέπαμε αυτή την Εθνική! Η «Γαλανόλευκη» άγγιξε το τέλειο στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στους Καζάκους.

H Εθνική Ελλάδος πήγαινε το βράδυ της Πέμπτης να δώσει μια μάχη μέχρι τελικής πτώσης όμως το πάθος και το πλάνο την μετέτρεψε σε θρίαμβο και τυπική διαδικασία. Οι διεθνείς μας μπήκαν στην OPAP Arena της Νέας Φιλαδέλφειας με το… μαχαίρι στα δόντια και διέλυσαν κάθε σχέδιο του Καζακστάν επικρατώντας με το άκρως εντυπωσιακό 5-0.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Η νίκη αυτή έφερε διπλά αποτελέσματα στη «Γαλανόλευκη». Πρώτον της χάρισε την ευκαιρία να βρεθεί στον τελικό των τελικών. Στο παιχνίδι της προσεχούς Τρίτης με τη Γεωργία στη Τιφλίδα με έπαθλο το εισιτήριο για τα τελικά του EURO2024. Δεύτερον τους έδωσε την καλύτερη δυνατή ψυχολογία με μια εκπληκτική εμφάνιση που απέσπασε το ζεστό χειροκρότημα και την αγάπη του κοινού που βρέθηκε στο γήπεδο.

Διάβασε επίσης:  Πογέτ: «Το γρήγορο γκολ μας έδωσε φτερά – Κατάθεση ψυχής με Γεωργία»

Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο! Η Ελλάδα πάτησε το πόδι τέρμα στο γκάζι και διέλυσε κάθε αμυντικό πλάνο του αντιπάλου της. Τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος. Τέσσερις διαφορετικοί σκόρερς. Δημιουργία, ταχύτητα, πάθος, ενέργεια και μια OPAP Arena να φλέγεται! Η ομάδα του Γκουστάβο Πογέτ έβαλε στην άκρη στο άγχος. Έβγαλε στο χορτάρι όλη της την ποιότητα και τη θέληση για διάκριση και έκανε το καλύτερο πρώτο ημίχρονο επί ημερών του Ουρουγουανού στον πάγκο της.

Μπακασέτας, Πέλκας, Ιωαννίδης και Κουρμπέλης βρήκαν δίχτυα μέσα σε 42 λεπτά αγώνα και έκαναν το υπόλοιπο του αγώνα μια τυπική διαδικασία.