Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»
Χιρόνα

Η Χιρόνα θύμισε… Χιρόνα με νίκη στο 90+2′ κόντρα στην Μπέτις! (vid)

Η Χιρόνα φιλοξένησε τη Ρεάλ Μπέτις και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2, θυμίζοντας τη Χιρόνα στην αρχή της σεζόν.

Η Χιρόνα υποδέχθηκε στην έδρα της τη Ρεάλ Μπέτις και η ομάδα του Μίτσελ κατάφερε να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, με τρόπο που θύμισε τα όσα έκανε στην αρχή της σεζόν το φετινό «θαύμα» της La Liga. Η Χιρόνα προηγήθηκε δύο φορές, η Ρεάλ Μπέτις ισοφάρισε δύο φορές, αλλά στο 90+2′ ο Στουάνι «χάρισε» τη νίκη στην ομάδα του.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να κερδίσουν τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής χωρίς επιτυχία. Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης δεν υπήρξε κάποια φάση, με την κατοχή να είναι μοιρασμένη και τις δύο ομάδες να μην παίρνουν πολλά ρίσκα.

Στο 34ο λεπτό ο Πόρτου γέμισε την μπάλα και ο Ντόμπβρικ είδε την κεφαλιά του να κοντράρει ωστόσο μετά από παρέμβαση του VAR δόθηκε πέναλτι για χέρι του Ριάντ. Ο Ντόμπβρικ ανέλαβε την εκτέλεση, κέρδισε τον Ρουί Σίλβα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ. Στο 40′ ο Κουτό απείλησε από μακριά αλλά ο Σίλβα ήλεγξε την φάση και όλα έδειχναν πως η Χιρόνα θα πήγαινε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια. Όμως, στο 45+4′ ο Χοσέ πήγε πρώτος στην μπάλα και σκόραρε διαμορφώνοντας το 1-1 του ημιχρόνου. Χιρόνα

Η Χιρόνα πήρε μία μεγάλη νίκη κόντρα στη Ρεάλ Μπέτις

Στην επανάληψη πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος στη θέση του Ριάντ, ενώ η Χιρόνα είχε την κατοχή της μπάλας. Ο Χοσέ δοκίμασε το πόδι του στο 53ο λεπτό από μακριά αλλά ο Γκασανίγκα δε δυσκολεύτηκε. Στο 65′ η Χιρόνα κατάφερε να πάρει ξανά το προβάδισμα με τον Ντόμπβρικ να διπλασιάζει τα τέρματά του ενώ 11 λεπτά μετά ο Χόσε απάντησε για δεύτερη φορά (2-2). Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 90+2′, με τον Στουάνι να βρίσκει δίχτυα με το δεξί πόδι και να δίνει τη νίκη και το τρίποντο στους γηπεδούχους.

Έτσι, η Χιρόνα βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίαε με 65 πόντους, ενώ η Ρεάλ Μπέτις είναι 7η με 42 βαθμούς.