Ο Τσάκα με έναν «κεραυνό» κλείδωσε το τρόπαιο για τη Λεβερκούζεν! (vid)
Μπάγερ Λεβερκούζεν

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν «αγκάλιασε» το Πρωτάθλημα με το απίθανο γκολ του Τσάκα.

14.04.2024 | 20:09

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν πραγματοποιεί μία αδιανόητη σεζόν. Η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο έχει καταφέρει να μείνει αήττητη και το ίδιο έκανε και απέναντι στη Βέρντερ Βρέμης. Οι «Ασπιρίνες» προηγήθηκαν από νωρίς με το πέναλτι του Μπονιφάσε και έτσι πήγε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ελέγχουν τον αγώνα και… κλείδωσαν τη νίκη με το εκπληκτικό γκολ του Τσάκα. Ο Ελβετός στο 60ο λεπτό έκανε έναν… κεραυνό έξω από την περιοχή και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ο Τσάκα πέτυχε ένα απίθανο γκολ με τη φανέλα της Λεβερκούζεν

Έτσι, «κλείδωσε» τη νίκη και το Πρωτάθλημα, ενώ σημειώνεται πως στη συνέχεια πέτυχε και άλλα γκολ, κερδίζοντας τελικά με 5-0.