Ρεσιτάλ… αστοχίας ο Γκριεζμάν: Νέα χαμένη ευκαιρία από τη μικρή περιοχή! (vid)
Η Μπάγερν «κλείνει» τον παικταρά που θέλει όλη η Αγγλία!
«Μυθικό» ξεκίνημα στο Ολλανδία – Γαλλία: Οι τεράστιες ευκαιρίες των δύο ομάδων! (vids)
Αδιανόητη ευκαιρία για τον Γκριεζμάν: Έχασε το… άχαστο ο Γάλλος! (vid)
Η Τσέλσι… διαγράφει από τη λίστα τον βασικό της στόχο!
Σούπερ Αυσ(τρία), υπέταξε την Πολωνία! (vids)
Πορτοκαλί λαοθάλασσα στη Λειψία, τρομεροί οι «Οράνιε» (vid)
Ο Μαρτίνες έκλεισε στόματα υπερασπιζόμενος τον Κριστιάνο Ρονάλντο!
Δυο μεγαθήρια για ταλεντάκι της Μπαρτσελόνα, τρέχει να προλάβει τη φθηνή του ρήτρα!
Θα σκυλιάσει να «πληγώσει» την Τουρκία ο Κριστιάνο κι έχει τους λόγους του!
Το EURO παιζει στο FOOTBALL FEST CALENDAR
«Η Αγγλία παίζει σαν την Ουνιόν Βερολίνου, λυπάμαι για τους παίκτες»!
Ο… προφήτης Μέσι στον αστερισμό του Λαμίν Γιαμάλ
Κοντρόλ για σεμινάριο ο Γιάρεμτσουκ και smooth τσίμπημα για το ουκρανικό come back! (vid)
«Μαχητική» ψυχή – Η Ουκρανία έκανε επική ανατροπή κόντρα στους Σλοβάκους (vid)
Serie A

Φιορεντίνα – Αταλάντα: Η φιναλίστ του Conference νίκησε την κάτοχο του Europa League (vid)

Η Φιορεντίνα λίγες μέρες μετά το κάζο από τον Ολυμπιακό νίκησε με 3-2 την Αταλάντα στην τελευταία αναμέτρησή της για φέτος.

Γκολ και πλούσιο θέαμα, είχε η εξ αναβολής αναμέτρηση της 29ης αγωνιστικής της Serie A, ανάμεσα στην Αταλάντα και τη Φιορεντίνα στο Μπέργκαμο, με την οποία ολοκληρώθηκε η σεζόν 2023/2024 στη Serie A. Το αδιάφορο βαθμολογικά ματς βρήκε νικήτρια την Φιορεντίνα με 3-2, σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο! Η αναμέτρηση ήταν αρχικά προγραμματισμένη να διεξαχθεί στις 17 Μαρτίου, αλλά αναβλήθηκε λόγω της καρδιακής προσβολής που υπέστη λίγες ώρες νωρίτερα ο γενικός διευθυντής των «βιόλα», Τζο Μπαρόνε, ο οποίος δύο ημέρες μετά άφησε την τελευταία πνοή σε νοσοκομείο του Μιλάνου.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Στο τελευταίο του παιχνίδι στον πάγκο της ομάδας της Φλωρεντίας, ο Βιντσέντσο Ιταλιάνο είδε την ομάδα του να παίρνει μία νίκη γοήτρου, τέσσερα 24ωρα μετά την ήττα στον τελικό του Conference League από τον Ολυμπιακό!

Πρωταγωνιστής των νικητών ήταν ο σέντερ φορ τους, Αντρέα Μπελότι, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ, ενώ ενδιάμεσα είχε σκοράρει και ο Νίκο Γκονζάλες. Οι κάτοχοι του Europa League «μπεργκαμάσκι» ισοφάρισαν δύο φορές, αλλά δεν βρήκαν απάντηση στο τρίτο γκολ που δέχθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου κι αποχαιρέτησαν τον κόσμο τους με μία εντός έδρας ήττα.

Μετά το σημερινό αποτέλεσμα η Αταλάντα κατετάγη οριστικά στην 4η θέση, μέσω της οποίας θα βρεθεί στο group stage του Champions League, ενώ για τους «βιόλα» δεν άλλαξε κάτι καθώς ήταν γνωστό ότι ανεξαρτήτως αποτελέσματα θα έπαιρναν την 8η θέση στην τελική βαθμολογία και το «εισιτήριο» για τους προκριματικούς του Conference League της περιόδου 2024/2025.