Έκτακτο: Τέλος ο Ντε Τζέρμπι – Ο πιο περιζήτητος προπονητής… είναι ελεύθερος!
Τσάβι για τίτλους: «Μπαρτσελόνα, είμαι… πεινασμένος! Υπάρχει πλάνο»
ΓΚΟΛΑΡΑ ο Ρόις – Αποχαιρετά με μυθικό γκολ τον λαό της Ντόρτμουντ (vid)
Τέλος καλό, όλα καλά: Ο Νάβας υπέγραψε… αιώνιο συμβόλαιο με τη Σεβίλλη!
Ο τοίχος στο Ντόρτμουντ έχει την ιστορία του Ρόις! (pics)
O Φόντεν παίκτης της χρονιάς στην Premier League και επίσημα!
Μίλαν

Ήταν… Αστέρας στο 93′, αλλά η Μίλαν κρατάει την “πρόκριση”!(vid)

Η Μίλαν έπαθε... σοκ στις καθυστερήσεις του ματς και έχασε την νίκη μέσα από τα χέρια της, με τον Ερυθρό Αστέρα να ισοφαρίζει σε 2-2!

Η Μίλαν ήταν ανώτερη του Ερυθρού Αστέρα, ωστόσο οι δύο ομάδες έμειναν στο 2-2 στο Μαρακανά, με γκολ των Σέρβων στις καθυστερήσεις! Ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς για τις δύο ομάδες. Μικρό προβάδισμα για την ομάδα του Πιόλι, όσον αφορά την πρόκριση στους «16».

Νωρίς νωρίς στο ματς η Μίλαν έδειξε πως έχει μπει με…άγριες διαθέσεις στον αγωνιστικό χώρο. Οι Ιταλοί σκόραραν στο 6′ , όμως μετά από χρήση του VAR το γκολ ακυρώθηκε. Στο 12΄ ο Ερνάντεζ σκόραρε, αλλά για μια ακόμη φορά ακυρώθηκε, καθώς υπήρξε χέρι!

Η πίεση προς τα καρέ του Ερυθρού Αστέρα συνεχίστηκε και η ομάδα του Πιόλι ήθελε να πάει με το προβάδισμα στα αποδυτήρια. Εν τέλει κατάφερε να βρει το γκολ… το οποίο αυτήν την φορά μέτρησε κανονικά. Συγκεκριμένα, στο 42′ ο Πάνκοβ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, σε μια άτυχη στιγμή για τον ίδιο, με τους ροσονέρι να κάνουν το 1-0.

Πάντως είναι ένα αποτέλεσμα που… δικαιούταν ο Μάντζουκιτς και η παρέα του, καθώς ήταν ανώτεροι των γηπεδούχων στο πρώτο μισό.

Η αντίδραση των Σέρβων όμως ήταν άμεση στο δεύτερο ημίχρονο! Ο Ρομανιόλι υπέπεσε σε λάθος εντός περιοχής και ο ρέφερι είδε… χέρι του Ιταλού, δείχνοντας την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κάνγκα ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1!

Λίγα λεπτά αργότερα όμως οι Μιλανέζοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα. Ο Πάνκοβ έκανε ένα άτσαλο μαρκάρισμα εντός περιοχής και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι. Ο Τέο Ερνάντεζ σκόραρε και έκανε το 2-1 για τους ροσονέρι, σε ένα δεύτερο ημίχρονο με τρελό ρυθμό!

Όλα έδειχναν πως οι ροσονέρι θα φύγουν με ένα τεράστιο διπλό, όμως οι Σέρβοι είχαν διαφορετική άποψη! Στα τελευταία δευτερόλεπτα του ματς ο Πάβκοβ… είπε “ευχαριστώ”, σκοράροντας για το 2-2! Κακή αμυντική λειτουργία των Ιταλών στην τελευταία φάση του ματς με το 2-2 να είναι και το τελικό σκορ…