Ρόμα, το μεγαλείο σου: Η Ευρώπη έχασε τα λόγια με τους «τζιαλορόσι» (vids)
Η Παρί έφερε παίκτη που «τελείωσε» τον Μπαπέ στα social! (vid)
Η Ρόμα είχε ανάγκη τον Μουρίνιο και ο Ζοσέ τη Ρόμα!
Πάει για το «μπαμ» με Λουκάκου η Μίλαν – Θετικός ο Βέλγος φορ!
Μεγάλα λόγια Κλοπ για Ρεάλ: «Είναι η ομάδα των τελικών! Έχω χάσει το μέτρημα με τα Champions League που έχει!»
Η Μπαρτσελόνα δίνει… τελικό με Ντεμπελέ σε μερικές μέρες!
Ανατριχιάζουν οι περιγραφές του Ζλάταν: «Για έξι μήνες έπαιζα δίχως χιαστό»
Η Λίβερπουλ «καλωδιώνει» τους παίκτες της για να κερδίσει το Τσάμπιονς Λιγκ (pics)
Ο δακρυσμένος Μουρίνιο το ξεστόμισε: «Μένω στη Ρόμα – Γράψαμε ιστορία» (vid)
Ο Πιάνιτς ονειρεύεται να εξαντλήσει το συμβόλαιό του με τη Μπάρτσα
Κάραχερ: Ο Τεν Χαγκ πρέπει να ξεφορτωθεί τον Κριστιάνο
Οι παίκτες της Ρόμα μπουγέλωσαν τον Μουρίνιο στις δηλώσεις του (vid)
Λαπόρτα: Μία είναι η λύση για να επιστρέψουν Μέσι – Νέιμαρ στην Μπαρτσελόνα
Η Μπαρτσελόνα εκτοξεύει την τιμή του περιζήτητου Ντε Γιονγκ!
Πονηρός Έιμπραχαμ – Έκανε καθυστερήσεις και… έκλεινε το μάτι στον Μουρίνιο (vid)
Ligue 1

Mε χρώμα “ελληνικό”

Η Μπαστιά πήρε τεράστιο διπλό στην έδρα της Τουλούζ με 3-1, έχοντας σε εξαιρετική μέρα Σισέ και Μοντεστό που σκόραραν μάλιστα.

Το παιχνίδι τους πριν δύο εβδομάδες είχε αναβληθεί λόγω καιρικών συνθηκών και η Μπαστιά βρήκε την Τουλούζ σήμερα κουρασμένη φιλοδωρώντας την με 3 τέρματα.

Ο Τζιμπρίλ Σισέ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής, αφού άνοιξε το σκορ στο 11′, ενώ στο 45′ έδωσε την ασιστ στον Μοντεστό για το 2-1. Στο 25′ είχε ισοφαρίσει ο Μπεν Μπασάτ, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπρούνο στο πρώτο λεπτό καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο Σαντόμ έκανε πιο εύκολη την κατάσταση για τους φιλοξενούμενους, όταν στο 73′ δέχτηκε δύο κίτρινες στο ίδιο λεπτό φεύγοντας νωρίς για τα αποδυτήρια.