Αλεξάντερ Σόρλοθ: Ο φορ που ισοπέδωσε τη Ρεάλ Μαδρίτης (vid)
Ο Αντσελότι έβαλε… φωτιά με μία ατάκα του πριν τον τελικό του Champions League!
Γκουαρντιόλα: «Είμαι πιο κοντά στο να αποχωρήσω παρά να μείνω»
Η «βασίλισσα» είπε να το «Χ»αρεί λίγο και δεν έπαιξε άμυνα! (vid)
«Ντόπες» από Αρτέτα στον κόσμο της Άρσεναλ: «Μην είστε ικανοποιημένοι! Θα πετύχουμε πιο πολλά!» (vid)
Η Μπαρτσελόνα αποχαιρέτησε το Μονζουίκ με χορταστικό «τρίμπαλο» (vid)
Ο Λεβαντόφσκι… πέταξε τη Ράγιο Βαγιεκάνο στο τέρμα της (vid)
Βέρντερ Βρέμης

Έπιασε τα αστέρια

Η Βόλφσμπουργκ αν και με παιχνίδι παραπάνω, έπιασε στην τέταρτη θέση τη Λεβερκούζεν και κάνει δικαιολογημένα όνειρα για έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Σε μια  δύσκολη έδρα, όπως το “Βέζερστάντιον”, η Βόλφσμπουργκ έφτασε τους 44 βαθμούς με τη νίκη της με 3-1 κόντρα στη Βέρντερ.

Το σκορ άνοιξε από νωρίς, με τον Μαλάντα να σκοράρει στο 2ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Ροντρίγκεζ, ενώ στο δέκατο λεπτό ο Πέρισιτς διπλασίασε τα τέρματα των “λύκων”.

Έξι λεπτά αργότερα η Βέρντερ Βρέμης μείωσε, με τον Πρέντλ να σκοράρει μετά από ασίστ του Ομπράνιακ.

Η Βόλφσμπουργκ ήταν καταιγιστική και έχασε αρκετές ευκαιρίες πριν βάλει και τρίτο τέρμα με τον Άρνολντ στο 80′.

Μπράουνσβαϊγκ-Μάιντς

Η έκπληξη της αγωνιστικής έγινε στο “Άιντραχτ Στέιντιον”, με την τελευταία της βαθμολογίας, Μπράουσβαϊγκ να κερδίζει με 3-1 τη Μάιντς, η οποία ήθελε νίκη για να φτάσει τους 44 βαθμούς και την τέταρτη θέση που οδηγεί Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Κουμπέλα για άλλη μια φορά, πρωταγωνιστής των νεοφώτιστων με δύο τέρματα(18′, 77) έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Ο Μίλερ είχε ισοφαρίσει στο 20′, ενώ ο Νίλσεν στο 45+3 έδωσε εκ νέου προβάδισμα.

Έτσι, η Άιντραχτ φτάνει τους 21 βαθμούς και μπαίνει και πάλι στο παιχνίδι παραμονής, που μέχρι πριν λίγες αγωνιστικές, έμοιαζε απίθανο.