Αντσελότι: «Η Ρεάλ δεν κερδίζει με την κατοχή»
Η Λίβερπουλ έγραψε ιστορία – Η πρώτη αγγλική ομάδα που το πετυχαίνει
Τρελάθηκε ο Κλοπ: «Πόσο πιο περήφανος να νιώσω για αυτά τα παιδιά;» (vid)
Μόντριτς: «Τι σας νοιάζει η ηλικία; Δείτε πόσο ωραία παίζω»
Αυτοί συνεχίζουν Champions League, αυτοί… έπεσαν Europa!
Ο Μπαπέ… ξεπέρασε τον Μέσι και τρομάζει!
Λίβερπουλ χωρίς «φρένα» και με τα… δεύτερα! (vid)
Χάαλαντ… κρίμα – Εσύ ανήκεις στο Champions League (vid)
Στα… σαλόνια με καρδιά η Ατλέτικο! (vid)
Δήλωση προθέσεων από Ρεάλ – Η Ίντερ παρέλαβε το μήνυμα για όλους (vid)
Λίβερπουλ on fire – “Κλείνει” τον Μπέλινγκχαμ… λόγω Κλοπ
«Τρέλα» στην Ατλέτικο για το… χρυσό γκολ! (vid)
O Όντεγκαρντ συνόψισε άριστα το φετινό πρόβλημα της Άρσεναλ
To έκανε ξανά ο Κρος – Σκόραρε με μία ακόμη βολίδα (vid)
Blog Άρσεναλ: Η επίθεση αγνοείται και ο Αρτέτα καλείται να βρει λύσεις
Euro 2016

Πανόραμα Euro 2016: Όμιλος Γ΄

Δείτε αναλυτικά τα ρόστερ και το πρόγραμμα του Γ' ομίλου του Euro της Γαλλίας

Όμιλος Γ’ g

-ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Προπονητής: Γιόκιμ Λεβ (Γερμανία)

Παίκτης κλειδί: Μεσούτ Οζίλ

Θέση στο προηγούμενο Euro: Ημιτελικά

Ρόστερ:

Τερματοφύλακες

Μάνουελ Νόιερ (Μπάγερν)

Μπερντ Λένο (Μπάγερ Λεβερκούζεν)

Μαρκ-Αντρέ τερ Στέγκεν (Μπαρτσελόνα)

Άμυνα

Σκόντραν Μουστάφι (Βαλένθια)

Γιόνας Χέκτορ (Κολωνία)

Μπένεντικτ Χέβεντες (Σάλκε)

Ματς Χούμελς (Ντόρτμουντ)

Εμρέ Τζαν (Λίβερπουλ)

Ζονατάν Τα (Λεβερκούζεν)

Τζερόμ Μπόατενγκ (Μπάγερν)

Κέντρο

Σάμι Κεντίρα (Γιουβέντους)

Μπάστιαν Σβάινσταϊγκερ (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ)

Μεσούτ Εζίλ (Άρσεναλ)

Αντρέ Σέρλε (Βόλφσμπουργκ)

Γιούλιαν Ντράξλερ (Βόλφσμπουργκ)

Γιούλιαν Βάιγκλ (Ντόρτμουντ)

Τόνι Κρόος (Ρεάλ Μαδρίτης)

Μάριο Γκέτσε (Μπάγερν)

Λίροϊ Σανέ (Σάλκε)

Γιόζουα Κίμιχ (Μπάγερν)

Επίθεση

Λούκας Ποντόλσκι (Γαλατάσαράι)

Τόμας Μίλερ (Μπάγερν)

Μάριο Γκόμεθ (Μπεσίκτας)

-ΟΥΚΡΑΝΙΑ

Προπονητής: Μιχάιλο Φομένκο (Ουκρανία)

Παίκτης κλειδί: Εβγένι Κονοπλιάνκα

Θέση στο προηγούμενο Euro: Φάση Ομίλων

Ρόστερ:

Τερματοφύλακες

Ντενίς Μπόικο (Μπεσίκτας)

Αντρέι Πιάτοβ (Σαχτάρ)

Μικίτα Σεβτσένκο (Ζορία)

Άμυνα

Μπογκντάν Μπουτκό (Σαχτάρ)

Γεβγέν Χατσερίντι (Ντινάμο Κιέβου)

Ολεκσάντρ Κούτσερ (Σαχτάρ)

Βιατσεσλάβ Σεβτσούκ (Σαχτάρ)

Αρτέμ Φεντέτσκι (Ντνιπρό)

Γιαροσλάβ Ρακίτσκι (Σαχτάρ)

Κέντρο

Ανατόλι Τιμοστσούκ (Καϊράτ Αλμάτι)

Ταράς Στεπανένκο (Σαχτάρ)

Αντρέι Γιαρμόλενκο (Ντινάμο Κιέβου)

Βίκτορ Κοβαλένκο (Σαχτάρ)

Γεβγέν Κονοπλιάνκα (Σεβίλλη)

Ρουσλάν Ροτάν (Ντνιπρό)

Σεργκέι Σιντορτσούκ (Ντινάμο Κιέβου)

Σεργκέι Ριμπάλκα (Ντινάμο Κιέβου)

Ντενίς Γκάρμας (Ντινάμο Κιέβου)

Ολεκσάντρ Ζίντσενκο (Ούφα)

Ολεκσάντρ Καραβάγεβ (Ζορία)

Επίθεση

Ρομάν Ζοζούλια (Ντνιπρό)

Γεβγέν Σελεζνιόβ (Σαχτάρ)

Πίλιπ Μπουντκίβσκι (Ζορία)

-ΠΟΛΩΝΙΑ

Προπονητής: Άνταμ Ναβάλκα

Παίκτης κλειδί: Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι

Θέση στο προηγούμενο Euro: Φάση Ομίλων

Ρόστερ:

Τερματοφύλακες

Βόιτσεχ Στσέζνι (Ρόμα)

Άρτουρ Μπόρουτς (Μπόρνμουθ)

Λούκας Φαμπιάνσκι (Σουόνσι)

Άμυνα

Μίχαλ Πάζνταν (Λέγκια Βαρσοβίας)

Άρτουρ Γεντρέιτσικ (Λέγκια Βαρσοβίας)

Τιάγκο Τσιόνεκ (Παλέρμο)

Γιακούμπ Βαβζίνιακ (Λέγκια Βαρσοβίας)

Κάμιλ Γκλικ (Τορίνο)

Μπάρτος Σαλάμον (Κάλιαρι)

Λούκας Πίστσεκ (Ντόρτμουντ)

Κέντρο

Κρίστοφ Ματσίνσκι (Βίσλα Κρακοβίας)

Τόμας Γιοντλόβιετς (Λέγκια Βαρσοβίας)

Κάρολ Λινέτι (Λεχ Πόζναν)

Γκζέκοζ Κριχόβιακ (Σεβίλλη)

Κάμιλ Γκροσίτσκι (Ρεν)

Γιάκουμπ Μπλαστσικόβσκι (Φιορεντίνα)

Σλάβομιρ Πέτσκο (Λέγκια Γκντανσκ)

Πιότρ Ζιελίνσκι (Έμπολι)

Μπάρτος Καπούστκα (Κρακοβία)

Φίλιπ Σταρζίνσκι (Ζαγκλεμπιέ)

Επίθεση

Αρκάντιους Μίλικ (Άγιαξ)

Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι (Μπάγερν Μονάχου)

Μάριους Στεπίνσκι (Ρουχ Χορζόβ)

 

-Β. ΙΡΛΑΝΔΙΑ

Προπονητής: Μάικλ Ο’Νιλ (Β.Ιρλανδία)

Παίκτης κλειδί: Κάιλ Λάφερτι

Θέση στο προηγούμενο Euro: –

Ρόστερ:

Τερματοφύλακες

Μάικλ ΜακΓκόβερν (Χάμιλτον)

Ρόι Κάρολ (Νοτς Κάουντι)

Άλαν Μάνους (Σεντ Τζόνστοουν)

Άμυνα

Κόνορ ΜακΛόχλιν (Φλίτγουντ)

Γκάρεθ ΜακΌλεϊ (Γουέστ Μπρομ)

Τζόνι Έβανς (Γουέστ Μπρομ)

Κρις Μπερντ (Ντέρμπι Κάουντι)

Λιουκ ΜακΚάλοχ (Ντόνκαστερ)

Πάντι ΜακΝερ (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ)

Άαρον Χιούζ (Melbourne City)

Γκρεγκ Κάθκαρτ (Γουότφορντ)

Λι Χόντσον (Μίλτον Κέινς Ντονς)

Κέντρο

Σέιν Φέργκιουσον (Μίλγουολ)

Νάιαλ ΜακΓκιν (Αμπερντίν)

Στίβεν Ντέιβις (Σάουθαμπτον)

Κόρι Έβανς (Μπλάκμπερν)

Στιούαρτ Ντάλας (Λιντς)

Όλιβερ Νόργουντ (Ρέντινγκ)

Επίθεση

Γουίλ Γκριγκ (Γουίγκαν)

Κάιλ Λάφερτι (Μπέρμιγχαμ)

Κόνορ Ουάσινγκτον (ΚΠΡ)

Τζέιμι Γουόρντ (Νότιγχαμ Φόρεστ)

Τζος Μαγκίνις (Κιλμάρνοκ)

Πρόγραμμα:

1η αγωνιστική:

Κυριακή 12/6 19.00 Πολωνία-Β. Ιρλανδία

Κυριακή 12/6 22.00 Γερμανία-Ουκρανία

2η αγωνιστική:

Πέμπτη 16/6 19.00 Ουκρανία-Β. Ιρλανδία

Πέμπτη 16/6 22.00 Γερμανία-Πολωνία

3η αγωνιστική:

Τρίτη 21/6 19.00 Β. Ιρλανδία-Γερμανία

Τρίτη 21/6 19.00 Ουκρανία-Πολωνία

Ακολούθησε το sportsking.gr στο Google News για να μαθαίνεις πρώτος τις ειδήσεις των κορυφαίων ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων.

loading...
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ