Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Αρχισκόρερ (με συγκάτοικο) ο Παυλίδης στην Eredivisie με ασύλληπτο γκολ! (vid)
Στο Λονδίνο κουμάντο κάνει μόνο η Άρσεναλ! (vid)
Λάθος επιπέδου League Two ο Ράγια και γκολ απ’ το πουθενά η Τότεναμ! (vid)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Tα λεφτά φέρνουν (έστω και προσωρινά) την ευτυχία (vid)

Οι ακριβοπληρωμένοι παίκτες της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έδωσαν τη νίκη επί της Σουόνσι με τους "κόκκινους διάβολους" να επικρατούν στο "Λίμπερτι" με 3-1.

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξενήθηκε από την Σουόνσι στο “Λίμπερτι” με τη νίκη να μοιάζει μονόδρομο. Oι “κόκκινοι διάβολοι” παρουσιάστηκαν σοβαροί και αποτελεσματικοί και χάρη στην επιστροφή των αστεριών τους στις καλές εμφανίσεις επικράτησαν της Σουόνσι με 3-1 εκμεταλλευόμενοι έτσι και τα στραβοπατήματα των ομάδων που πρωταγωνιστούν στις υψηλότερες θέσεις της βαθμολογίας.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” διέθεταν την κατοχή στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού και κατόρθωσαν να ανοίξουν το σκορ χάρη σε ένα απίθανο βολέ του Πογκμπά έξω από την περιοχή.

Oι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν σε καλή βραδιά και το επιβεβαίωσαν με την επιστροφή του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στα γκολ στο 21ο λεπτό. Ειδικότερα, ο Σουηδός στράικερ βρήκε λίγο χώρο έξω από την περιοχή και με ένα συρτό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. pogba

Ο 34χρονος φορ έμοιαζε να ξαναβρίσκει τη φόρμα του και το επιβεβαίωσε και στο 33ο λεπτό όταν υποδέχτηκε τη κάθετη πάσα του Ρούνει και διατήρησε τη ψυχραιμία του για να πλασάρει τον τερματοφύλακα για το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σουόνσι είχε περισσότερο χρόνο τη μπάλα στα πόδια και μετά από μία στατική φάση μπήκε ξανά στη διεκδίκηση της ισοπαλίας. Στο 68΄, ο Σίγκουρτσον εκτέλεσε το φάουλ και ο Φαν ντε Χορν με άπιαστη κεφαλιά μειώσε σε 3-1.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” έχασαν μεγάλη ευκαιρία να κλειδώσουν το τρίποντο με το όμορφο γύρισμα του Ρούνεϊ στο ύψος του πέναλτι να μην αξιοποιεί ο Μάτα, το πλασέ του οποίου πέρασε λίγο άουτ.

Οι “κύκνοι” δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι παραπάνω στα υπόλοιπα λεπτά του παιχνιδιού με αποτέλεσμα αυτή η ήττα να τους αφήσει στα χαμηλότερα σκαλιά του βαθμολογικού πίνακα. Αντίθετα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ μετά από 4 παιχνίδια χωρίς νίκη και να ισοβαθμήσει με την Έβερτον στην 6η θέση με 18 βαθμούς.