Με “σβηστές” τις μηχανές ο Άγιαξ
Home Page

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης ο Άγιαξ επιβλήθηκε εντός έδρας της Τσβόλε με 3-0.

09.09.2017 | 20:40

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος ο Άγιαξ υποδέχθηκε στη “Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα” την Τσβόλε. Ο Αίαντας

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα από νωρίς με τον Χούντελαρ μόλις στο 6ο λεπτό να σκοράρει για την ομάδα του.

O Άγιαξ κλείδωσε ουσιαστικά τη νίκη στο 71ο λεπτό με το τέρμα του Ζίεκ. ο οποίος έγραψε το 2-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 88ο λεπτό ο Χούντελαρ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Με αυτόν τον τρόπο ο Αίαντας έφτασε τους 9 βαθμούς, καθώς μετράει 3 νίκες και 1 ήττα με συνέπεια να αναρριχηθεί στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.