Έβγαλε το… εννιάρι η Μαρσέιγ, χατ-τρικ ο Μήτρογλου!
Ολιμπίκ Μαρσέιγ

Ασταμάτητη έμοιαζε η Μαρσέιγ στο ματς με τη Μπουργκ Περονάζ, της οποίας και επικράτησε με το συντριπτικό 9-0 για το γαλλικό Κύπελλο.

06.02.2018 | 21:21

Ο χορός των γκολ άνοιξε μόλις στο 9′ με τον Λουίζ Γκουστάβο ενώ μέχρι το 20′ ο δείκτης του σκορ είχε ανέβει στο 4-0 χάρη σε γκολ των Παγιέ (12′), Οκάμπος (16′) και Μήτρογλου (20′).

Ο Έλληνας επιθετικός βρήκε δίχτυα και στο 40′ κάνοντας το 5-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι Μασσαλοί δεν έριξαν στροφές και στο 48′ έκαναν το 6-0 με τον Οκάμπος, ο οποίος στο 71′ συμπλήρωσε το χατ-τρικ γράφοντας το 7-0.

Δέκα λεπτά μετά ο Μήτρογλου χρίστηκε ξανά σκόρερ για το 8-0 ενώ το τελικό 9-0 έκανε με πέναλτι ο Ενζί στο 89′.