ΤΡΟ-ΜΕ-ΡΟΣ Φιρμίνο, άδειασε την άμυνα της Άρσεναλ (vid)
Λίβερπουλ

Μόλις 2 λεπτά άντεξε μπροστά στο σκορ η Άρσεναλ, καθώς η Μπόμπι Φιρμίνο χρειάστηκε σχεδόν 90 δευτερόλεπτα για να γυρίσει το παιχνίδι.

29.12.2018 | 20:10

Η Άρσεναλ κατάφερε να πάρει κεφάλι μέσα στο “Άνφιλντ” μόλις στο 11ο λεπτό με τον Μάιτλαντ – Νάιλς. Αυτή η εξέλιξη δεν άρεσε καθόλου στον Ρομπέρτο Φιρμίνο.

Ο Βραζιλιάνος έφερε το ματς στα ίσια στο 14′ με το χαρακτηριστικό του πλασέ χωρίς να βλέπει και μετά από σχεδόν 1,5 λεπτό έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους. Μετά από κλέψιμο του Μανέ, ο 26χρονος πήρε την μπάλα, άδειασε 2 αμυντικούς των “Κανονιέρηδων” και νίκησε τον Λένο για το 2-1. Μάλιστα στο 32′ ο Μανέ έκανε το 3-1 για τους “Κόκκινους” μετά από γύρισμα του Σαλάχ.