Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Ρόμα

Νέα γκέλα και… χάνει την επαφή με την Ευρώπη η Ρόμα! (vid)

Συνεχίζει τις κακές εμφανίσεις η Ρόμα που δεν κατάφερε να επικρατήσει ούτε της Φιορεντίνα!

Δεν τα κατάφερε ούτε απέναντι στην Φιορεντίνα η Ρόμα, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2 στην Ρώμη! Αποδοκιμασίες για την εμφάνιση από τους φίλους της ομάδας. Ψάχνεται για να δει τι φταίει ο Κλαούντιο Ρανιέρι!

Η πίεση για την Ρόμα ήταν ευδιάκριτη από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Η ομάδα του Ρανιέρι προερχόταν από συνεχόμενες κακές εμφανίσεις και δεν μπορούσε να βρει το… αντίδοτο. Ωστόσο, η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς, με την Φιορεντίνα να ανοίγει το σκορ. Συγκεκριμένα στο 12′ ο Πετζέλα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους!

Όμως η Ρόμα κατάφερε να βρει γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης καθώς δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε με τον Ζανιόλο. Ο νεαρός επιθετικός είναι η αποκάλυψη της Ρόμα την φετινή σεζόν. Στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου οι βιόλα σπατάλησαν μια τρομερή ευκαιρία για να πάρουν εκ νέου κεφάλι στο σκορ, ωστόσο το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως ακριβώς και το πρώτο. Η Φιορεντίνα πήρε το προβάδισμα με γκολ του Γκέρσον στο 51′. Όμως η απάντηση από την ομάδα του Ρανιέρι ήταν και πάλι άμεση.

Στο 57΄ο Περότι ισοφάρισε σε 2-2 και έφερε μια κάποια ηρεμία στις εξέδρες του «Ολίμπικο». Όμως όσο περνούσαν τα λεπτά και δεν ερχόταν το τρίτο γκολ για τους «τζιαλορόσι», όλο και μεγάλωνε η μουρμούρα στις εξέδρες.

Η Φιορεντίνα ήταν αυτή που βρέθηκε κοντά στην επίτευξη ενός ακόμα τέρματος, ωστόσο το 2-2 έμεινε μέχρι τέλους.

Νέα απώλεια βαθμών για την Ρόμα που βρίσκεται στην 8η θέση με 48 βαθμούς, ενώ η Φιορεντίνα στους 39.