Το «πέταξε» ο Κριστιάνο αλλά του το στέρησε ο… Ντιμπάλα (vid)
Γιουβέντους

Μία το δοκάρι, μία το οφ-σάιντ κρατούν τον Κριστιάνο Ρονάλντο μακριά από το γκολ στο ντέρμπι του Μιλάνου.

06.10.2019 | 22:43

Στο 6′ ο Κριστιάνο προειδοποίησε στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι της Ίντερ. Για καλή τύχη του Χαντάνοβιτς ο Πορτογάλος δεν σημάδεψε σωστά με την Ίντερ να γλιτώνει ένα 2-0… μαχαιριά. Στο τέλος του ημιχρόνου όμως ο Πορτογάλος βρήκε ακόμη μία φάση για να προκαλέσει τριγμούς στην άμυνα της Ίντερ.

Παίζοντας τάχιστα το ένα-δύο με τον Πάουλο Ντιμπάλα βρήκε τον χώρο και με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Όμως και πάλι η Ίντερ «χαμογέλασε» καθώς ο διαιτητής της αναμέτρησης καταλόγισε μέσω VAR οφ- σάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. Στην επανάληψη φαίνεται πως ο Πάουλο Ντιμπάλα βρίσκεται εκτεθειμένος από την άμυνα των «Νεραντζούρι».