Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!
Europa League

Έκανε “ανάσταση” η Γιουνάιτεντ!(vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε επιτέλους μια καλή εμφάνιση και κέρδισε την Παρτιζάν με 3-0.

Η Γιουνάιτεντ σε ένα ματς που ήταν κυρίαρχη από την αρχή, κατάφερε να κερδίσει εύκολα την Παρτιζάν με 3-0. Οι “Κόκκινοι Διάβολοι” ευτύχησαν να προηγηθούν σχετικά νωρίς στο ματς, στο 22′ με τον Γκρίνγουντ και αυτό τους βοήθησε πολύ στο να έχουν μια αρκετά καλή και συνάμα ενθαρρυντική εικόνα.

Η Γιουνάιτεντ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες με τον Ράσφορντ στο 7′ και το 9′. Το γκολ ήρθε λίγο αργότερα, στο 22′. Ο Ράσφορντ έκανε ωραία κάθετη μπαλιά στον Γκρίνγουντ, ο οποίος με ωραία τρίπλα και ακόμα καλύτερο τελείωμα έκανε το 1-0. Το γκολ έπρεπε κανονικά να ακυρωθεί, καθώς ο επιθετικός των γηπεδούχων ήταν σε θέση οφσάιντ. Στο 33΄ήταν η σειρά του Μαρσιάλ να σκοράρει. Η μπάλα έφτασε στον Γάλλο έξω από την περιοχή κι αυτός με ωραία ατομική ενέργεια έκανε το 2-0 για την ομάδα του. Image

Στην επανάληψη η Γιουνάιτεντ συνέχισε από εκεί που είχε μείνει. Στο 49΄μια ωραία οργανωμένη επίθεση κατέληξε στον Ράσφορντ, ο οποίος με ένα φοβερό τελείωμα έγραψε το 3-0. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης έφτασε κοντά στο να διπλασιάσει τα τέρματά του, αλλά ο προπονητής της Παρτιζάν του είπε όχι. Μετά και το 3-0 όλα είχαν πάρει το δρόμο τους και η Γιουνάιτεντ συνδύασε μια νίκη με μια καλή εμφάνιση.