Κάνει… πλάκα ο Ζότα – Παίρνει μόνος του και την Αταλάντα (vid)
Λίβερπουλ

Ο Ντιόγκο Ζότα σκοράρει χωρίς σταματημό χτυπώντας δις στο πρώτο ημίχρονο στο αποψινό παιχνίδι της Λίβερπουλ κόντρα στην Αταλάντα.

03.11.2020 | 22:52

O Ντιόγκο Ζότα ήρθε για να ξεκουράζει την επιθετική τριάδα της Λίβερπουλ. Μανέ, Σαλάχ και περισσότερο ο Φιρμίνο βλέπουν τα κατορθώματα του Πορτογάλου και… ιδρώνουν. Ο ταλαντούχος επιθετικός έχει πάρει φόρα και δεν σταμάτα να σκοράρει. Απόψε κόντρα στην Αταλάντα πετυχαίνει ακόμη δύο τέρματα ανεβάζοντας τον λογαριασμό του με τους «Κόκκινους».

Η ιταλική άμυνα έχασε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο τον Ντιόγκο Ζότα και το πλήρωσε. Οι «Κόκκινοι έκλεισαν το πρώτο μέρος προηγούμενοι με 2-0 χάρις τα δύο πανέμορφα τέρματα του Πορτογάλου επιθετικού. Το πρώτο στο 16ο λεπτό και το δεύτερο στο 33′.