Ρεάλ: Σκοράρει ο Γκουλέρ στην πρώτη του συμμετοχή ως βασικός στη La Liga! (vid)
Ντε Ρόσι: «Δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω…»!
Ρεάλ Μαδρίτης: Κάθε καλοκαίρι χάνει τον αρχηγό της!
Λοιδορούν συνεχώς τον Ράσφορντ, έτσι αντιδρά ο Τεν Χαγκ!
Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Γιουβέντους

Ο Κριστιάνο δεν μπορεί να σκοράρει πια από φάουλ (vid)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πραγματοποίησε μία τραγική εκτέλεση φάουλ στην εντός έδρας νίκη της Γιουβέντους επί της Κροτόνε με 3-0.

O Κριστιάνο Ρονάλντο “κουβάλησε” τη Γιουβέντους στην χθεσινή (21/2) νίκη επί της Κροτόνε με 3-0. Η “μεγάλη κυρία” αντιμετώπιζε δυσκολίες να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα μέχρι το 38ο λεπτό.

Έτσι, ανέλαβε ο ίδιος να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά και με 2 τέρματα από το 38ο λεπτό ως το 45΄ χάρισε στην ουσία τη νίκη στην ομάδα του.

Ωστόσο, είχε προηγηθεί μία φάση με πρωταγωνιστή τον Κριστιάνο λίγο νωρίτερα ενδεικτική της αδυναμίας του να σκοράρει από φάουλ. Ειδικότερα, το χτύπημα που επιχείρησε όχι μόνο δε βρήκε εστία αλλά σταμάτησε πάνω στον Μακένι, ο οποίος δεν πρόλαβε καν να κουνηθεί από τη θέση που είχε πάρει στο τοίχος για να εμποδίσει την όραση του αντίπαλου γκολκίπερ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην καριέρα του στη Γιουβέντους μετράει μόλις 1 γκολ από απευθείας χτύπημα φάουλ.

Θες να βλέπεις τον Βασιλιά ακόμα και… στον ύπνο σου; Τότε δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από το να κάνεις subscribe στο κανάλι μας στο YouTube

Ο Πίρλο είναι σίγουρος για τον Κριστιάνο

Ο τεχνικός της Γιουβέντους, Αντρέα Πίρλο, πάντως, δήλωσε παραμονές του αγώνα την πίστη του στον Κριστιάνο όσον αφορά τον τομέα των φάουλ.

“Είμαι σίγουρος ότι πρέπει να σκοράρουμε περισσότερα γκολ από στημένα διότι κάποιες φορές μπορεί να είναι καθοριστικά για την έκβαση κάποιων παιχνιδιών ειδικά όταν αντιμετωπίζεις μία ομάδα που αμύνεται πολύ χαμηλά στο γήπεδο. Ο Κριστιάνο προπονείται καθημερινά στα χτυπήματα φάουλ προκειμένου να βελτιωθεί. Βλέπω ότι γίνεται καλύτερος σε αυτόν τον τομέα. Μπορώ να δω ότι είναι πιο ψύχραιμος όταν τα εκτελεί και είμαι σίγουρος ότι σύντομα θα σκοράρει από ένα στημένο.