Άστοχος και από το σημείο του πέναλτι ο Μοράτα! (vid)
EURO 2020

Ακόμη μια χαμένη ευκαιρία του Αλβάρο Μοράτα στο φετινό Euro, αστοχώντας αυτή τη φορά σε πέναλτι κόντρα στην Σλοβακία.

23.06.2021 | 19:25

Τεράστια χαμένη ευκαιρία για το 1-0 έχασε η Ισπανία κόντρα στην Σλοβακία. Με την πλάτη στον τοίχο και την νίκη απαραίτητη, οι «ρόχας« έχασαν πέναλτι στο 12′ με τον Μοράτα να είναι πάλι ο… ένοχος.

Και η περίοδος επιθετικής δυστοκίας του Αλβάρο Μοράτα καλά συνεχίζεται. Ο φορ της Γιουβέντους έχασε «χρυσή ευκαιρία» να κάνει πριν τα 15 λεπτά αγώνα το 1-0 κόντρα στη Σλοβακία. Ο Κόκε κέρδισε πέναλτι και θέλησε να αναλάβει την εκτέλεσή του. Ωστόσο η εκτέλεσή του ήταν κακή και ο Ντουμπράβκα κατάφερε να αποκρούσει από τα έντεκα βήματα!