Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!
Ίντερ

Απίθανο… στοιχηματικό στατιστικό της Ίντερ! (pic)

Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι, η Ίντερ αποφεύγει την ήττα παρά το γεγονός ότι το πρώτο ημίχρονο τη βρίσκει πίσω στο σκορ!

Ούτε η Σασουόλο κατόρθωσε να νικήσει την Ίντερ παρότι είχε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Η πρωταθλήτρια Ιταλίας βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0. Νίκησε με 2-1 πριν από λίγη ώρα και έφυγε αλώβητη από μια δύσκολη εν γένει έδρα στη Serie A.

Μετά το τέλος του αγώνα, παρατηρήθηκε ένα πάρα πολύ ενδιαφέρον στατιστικό. Η Ίντερ κατάφερε να κάνει κάτι που δεν έχει ξαναγίνει ποτέ στην ιστορία του ιταλικού πρωταθλήματος. Συγκεκριμένα, για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι αποφεύγει την ήττα μολονότι είναι πίσω στο σκορ στο πρώτο 45λεπτο. Ιδανικό στατιστικό για έναν παίκτη του στοιχήματος που αρέσκεται στις ανατροπές…

Η αρχή έγινε στο ματς με τη Φιορεντίνα στις 21 Σεπτεμβρίου. Το γκολ του Σοτίλ στο 23ο λεπτό ήταν το μοναδικό στο πρώτο μέρος. Οι Νταρμιάν, Τζέκο και Πέρισιτς στην επανάληψη ανέτρεψαν την κατάσταση στο «Αρτέμιο Φράνκι για το 3-1 των «νερατζούρι».

Ακολούθησε μας και στο επίσημο κανάλι μας στο Youtube Ίντερ

Μην παίζετε υπέρ της Ίντερ στο ημίχρονο!

Τέσσερις μέρες αργότερα, η Ίντερ υποδέχτηκε την Αταλάντα στο «Τσουζέπε Μεάτσα». Αν και προηγήθηκε με τον Λαουτάρο Μαρτίνες στο 3ο λεπτό, οι «μπεργκαμάσκι» ανέτρεψαν το σκορ. Ωστόσο, ο Τζέκο στο 71′ ισοφάρισε για το τελικό 2-2. Και το τρίτο παιχνίδι της εξίσωσης ήταν το σημερινό με αντίπαλο της Σασουόλο. Επόμενο ματς για την Ίντερ είναι στις 16 του μήνα στο «Ολίμπικο» με αντίπαλο τη Λάτσιο. Φτιάξτε το δελτίο σας…