Ο Τερ Στέγκεν έκανε την απόκρουση της σεζόν στο… 90′! (vid)
Μπαρτσελόνα

Ο Τερ Στέγκεν έκανε μια σπουδαία επέμβαση στις καθυστερήσεις του ματς κόντρα στην Μαγιόρκα και χάρισε την νίκη στην Μπαρτσελόνα!

03.01.2022 | 00:17

H Μπαρτσελόνα πήρε μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Μαγιόρκα με 1-0! Η ομάδα του Τσάβι, παρά τις πολλές απουσίες, στάθηκε όρθια και πήρε ένα τρίποντο που της δίνει τεράστια μαθηματική, αλλά κυρίως ψυχολογική ώθηση.

Πάντως ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Μπλαουγκράνα δεν ήταν άλλος από τον Μαρκ Τερ Στέγκεν! Ο Γερμανός τερματοφύλακας έκανε μια σπουδαία επέμβαση στις καθυστερήσεις του ματς.

Όπως θα δείτε ο έμπειρος γκολκίπερ απέκρουσε… ενστικτωδώς το σουτ τους επιθετικού της Μαγιόρκα, ο οποίος από πολύ κοντινή απόσταση δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα!

Έτσι, ο Γερμανός κράτησε μπροστά στο σκορ την Μπαρτσελόνα και της χάρισε την νίκη που τόσο πολύ επιζητούσε!