Δύο λεπτά αγώνα είναι αρκετά για να σκοράρει ο Ζλάταν (vid)
Μίλαν

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς χρειάστηκε μόλις δύο λεπτά για να ανοίξει το σκορ για τη Μίλαν στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τη Βενέτσια.

09.01.2022 | 13:44

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η Μίλαν την εκτός έδρας αναμέτρηση της με αντίπαλο τη Βενέτσια. Ειδικότρα, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής, οι «ροσονέρι» χρειάστηκαν μόλις 2 λεπτά για να ανοίξουν το σκορ.

Το τέρμα ξεκίνησε από την υπέροχη κάθετη πάσα του Τεό Ερναντέζ. Ο Λεάο παρέλαβε τη μπάλα από την αριστερή πλευρά και αφού πάτησε περιοχή, έδωσε έτοιμο γκολ στο Ζλάταν, ο οποίος προ κενής εστίας σκόραρε το 1-0.

Αυτό ήταν το 8ο φετινό γκολ του Σουηδού στη Serie A μετά από 13 συμμετοχές και η τρίτη ασίστ του Λεάο στο πρωτάθλημα.

Έτσι, η Μίλαν αποκτάει σημαντικό προβάδισμα νίκης, που αν έρθει θα τη φέρει έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας.