Ξύπνησε η Λίβερπουλ! Τέρμα τα αστεία… και με συνοπτικές διαδικασίες το 2-2 (vid)
Λίβερπουλ

Ο Φαμπίνιο έλυσε τον γόρδιο δεσμό για την Λίβερπουλ και με δικό του γκολ μείωσε σε 2-1 για τους Άγγλους και ο Ντίαζ... κλείδωσε την πρόκριση με το 2-2!

03.05.2022 | 23:26

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λίβερπουλ… ήταν αυτή που μπήκε με το “μαχαίρι στα δόντια” και οι προσπάθειες των Άγγλων απέδωσαν καρπούς!

Οι φιλοξενούμενοι με πείσμα και υπομονή κατάφεραν να βρουν το γκολ που τόσο έψαχναν και να πάρουν ξανά προβάδισμα για την πρόκριση στο μεγάλο τελικό. Στο 62΄ο Φαμπίνιο… ξεχασμένος από την άμυνα της Βιγιαρεάλ, σούταρε από πλάγια θέση και κατάφερε να κερδίσει τον γκολκίπερ των Ισπανών για το 2-1!

Δείτε το γκολ:

Ενώ μετά από λίγα λεπτά ο Ντίαζ με κεφαλιά έκανε το 2-2… και η πρόκριση είχε κριθεί!