Ονειρικό ξεκίνημα στο «Βίλα Παρκ» με δυο γκολ σε επτά λεπτά! (vids)

Η Άστον Βίλα άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Ντάγκλας Λουίς, αλλά η Λίβερπουλ είχε άμεση απάντηση με τον Μάτιπ τρία λεπτά μετά.

10.05.2022 | 22:13

Φοβερό ματς ήδη από το ξεκίνημά του στο «Βίλα Παρκ». Με την Άστον Βίλα να ανοίγει το σκορ μόλις τέσσερα λεπτά μετά τη σέντρα. Ξυπνώντας τους περσινούς εφιάλτες για τη Λίβερπουλ με το 7-2… Σκόρερ για τους «χωριάτες» ο Ντάγκλας Λουίς που με δεύτερη προσπάθεια νίκησε τον Άλισον.

Ωστόσο οι κόκκινοι βρήκαν πολύ γρήγορα την ισοφάριση στο ματς. Μετά από φάση διαρκείας ο Μάτιπ έκανε την προβολή για να στείλει την μπάλα στο πλεκτό. Φρενήρης ρυθμός στο παιχνίδι…