TIMES: «Προσωπική επιλογή του Κλοπ ο Νούνιες. Άλλον ήθελε η Λίβερπουλ»
Γκουαρντιόλα: «Μην ξεγράφετε ποτέ τη Λίβερπουλ… Εγώ την υπολογίζω!»
Ποιο άγχος; Η Σίτι «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την Μπράιτον! (vids)
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε στη φόρα το μυστικό της ρήτρας του Γκιμαράες!
Βρέθηκε ενεργή βόμβα του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου στο γήπεδο της Μάιντς! (pic)
Όταν ο Καστεγιάνος με καρέ τερμάτων έκανε τη Ρεάλ να υποκλιθεί στη Χιρόνα! (vid)
Παράδειγμα προς αποφυγή ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, «κοιμόταν» στο 2-0 της Έβερτον! (vid)
Ο Λαπόρτα έπαιξε τα ρέστα του με Τσάβι και δικαιώθηκε!
Ιταλική εφημερίδα χρίζει τον Όσιμεν ως αντι-Μπαπέ!
Γιόχαν Κρόιφ: Η αρχή ενός θρύλου του ποδοσφαίρου! (vid)
Τσέλσι: Νυστέρι για Έντσο Φερνάντες και τέλος η σεζόν!
Nations League

Deja vu στην Πρίστινα – Με Μπακασέτα διπλό στο Κόσοβο η Ελλάδα! (vids)

Χάρη στο γκολ του Τάσου Μπακασέτα, η Ελλάδα πήρε πολύτιμο διπλό στην έδρα του Κοσόβου και έκανε το 2 στα 2 στο Nations League.

Όπως την Πέμπτη στο Μπέλφαστ, έτσι και την Κυριακή στην Πρίστινα. Με το ίδιο σκορ, στην ίδια εστία, ο ίδιος παίκτης! Με το τέρμα του Τάσου Μπακασέτα η Εθνική μας πήρε το διπλό που ζητούσε επί του Κοσόβου! Και έτσι, ανέβηκε μόνη πρώτη στον όμιλο με έξι βαθμούς κάνοντας το 2 στα 2. Στο άλλο ματς του ομίλου, λευκή ισοπαλία είχαμε ανάμεσα στην Κύπρο και τη Β. Ιρλανδία.

Η Ελλάδα θέλει διακαώς την άνοδο στη Λιγκ Β, πράγμα το οποίο δεν έχει γίνει από τότε που συστήθηκε στις ζωές μας το Nations League. Πολύ σημαντικό το γεγονός ότι μακριά από τη χώρα μας κερδίσαμε δυο παιχνίδια. Και συνεχίζουμε δυνατά την Πέμπτη 9/6 στο Πανθεσσαλικό στάδιο στο ματς με την Κύπρο.

Το Κόσοβο απείλησε πρώτο στο παιχνίδι, με τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο να δείχνει την κλάση του σταματώντας τους γηπεδούχους, μόλις στο τέταρτο λεπτό.

Ακολούθησε μας και στο επίσημο κανάλι μας στο Youtube

Με Μπακασέτα «χτύπησε» ξανά η Εθνική

Στο 36ο λεπτό ευτυχήσαμε να σκοράρουμε. Ο αρχηγός της Εθνικής, ο Τάσος Μπακασέτας, «χτύπησε» ξανά, από παρόμοια θέση με το γκολ του απέναντι στη Β. Ιρλανδία την Πέμπτη. Αυτή τη φορά με το αριστερό του πόδι σκόραρε δίνοντας προβάδισμα στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γκουστάβο Πογέτ θέλησαν να σκοράρουν ξανά. Οι Κοσοβάροι έδιναν χώρους διότι έψαχναν την ισοφάριση. Ωστόσο οι Έλληνες διεθνείς είτε με τον Μασούρα, είτε με τον Μαυροπάνο είτε με τον Γιακουμάκη δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα. Να προσθέσουμε και την τεράστια ευκαιρία του… νεοαποκτηθέντα, Μπάλντοκ που το έχασε εξ επαφής!

Δυο αποβολές το Κόσοβο!

Αξίζει να σημειώσουμε ότι το Κόσοβο δεν ήταν και στο πιο ήρεμο βράδυ του. Αφενός διότι ο Αλίτι ήταν νευρικός, τόσο στην κίτρινη που δέχτηκε, όσο και στην κόκκινη. Αφετέρου επειδή ο τερματοφύλακας, Μούριτς, έβαλε τα χέρια του να αποκρούσει έξω από την περιοχή. Έτσι, οι γηπεδούχοι έμειναν με εννέα παίκτες και το έργο τους να πάρουν κάτι από το ματς ήταν αδύνατο.