Καραμπόλα στα πόδια του Ντε Χέα και απρόσμενο γκολ η Έβερτον στο «Ολντ Τράφορντ»! (vids)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Έχασε τη γη κάτω από τα πόδια του ο Νταβίντ Ντε Χέα, με τον Κόαντι να ισοφαρίζει στο 14ο λεπτό το γκολ του Άντονι.

06.01.2023 | 22:29

Με τις καλύτερες συνθήκες ξεκίνησε ο αγώνας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Έβερτον για τον τρίτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας. Καθώς ο Ράσφορντ με σέντρα-σουτ βρήκε τον Άντονι στο 4ο λεπτό για να κάνει ο τελευταίος το 1-0 με προβολή. Ωστόσο, ο Νταβίντ Ντε Χέα δεν ενήργησε καθόλου καλά βάση της τεράστιας κλάσης του δέκα λεπτά μετά.

Από γύρισμα του Μοπέι, η μπάλα πήγε εκεί που ο Ισπανός τερματοφύλακας δεν μπορούσε να αντιδράσει σωστά. Χτύπησε ανάμεσα στα πόδια του και κατέληξε στον Κόνορ Κόαντι ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1 στο «Ολντ Τράφορντ».