Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Μπάγερν Μονάχου

Το “θηρίο” ξύπνησε – Η Μπάγερν άρχισε ξανά τις… 3αρες (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου πήρε εύκολα την νίκη επί της Μπόχουμ και... δείχνει πως έχει βρει τον ρθμό της!

Η Μπάγερν Μονάχου… ξύπνησε και πήρε μια εύκολη νίκη με 3-0 επί της Μπόχουμ, δείχνοντας πως φορτσάρει την πιο κρίσιμη στιγμή! MVP  του ματς ο Μίλερ που ξεκλείδωσε την άμυνα των φιλοξενούμενων. Παραμένει στην κορυφή και στο +3 από την Ντόρτμουντ.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με την Μπάγερν Μονάχου να μπαίνει δυναμικά και να… ψάχνει το γρήγορο γκολ. Παρόλα αυτά ο γκολκίπερ της Μπόχουμ ήταν σε καλή μέρα και αντέδρασε καλά στις προσπάθειες των επιθετικών της ομάδας του Νάγκελσμαν.

Οι φιλοξενούμενοι περίμεναν την Μπάγερν στο δικό τους μισό, ωστόσο το πλήρωσαν στα τελευταία λεπτά του πρώτου 45λεπτου. Συγκεκριμένα, ο “παλιός” των Βαυαρών, Τόμας Μίλερ, αφού πρώτα ξεγέλασε την άμυνα της Μπόχουμ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία. Έτσι οι πρωταθλητές πήγαν με το υπέρ τους 1-0 στα αποδυτήρια.

Κάνε LIKE στη νέα σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν έχοντας αποβάλλει το άγχος κατάφερε να παίξει ακόμα πιο όμορφο ποδόσφαιρο και σπατάλησε αρκετές φάσεις πριν κάνει το 2-0.

Εν τέλει μια όμορφη ενέργεια από τον Κομάν έφερε και το δεύτερο γκολ για τους Βαυαρούς. Στο 64΄ Γάλλος επιθετικός σημείωσε εύκολα το 2-0 και κλείδωσε την υπόθεση νίκη για την ομάδα του.

Το πάρτι της Μπάγερν Μονάχου συνεχίστηκε και ο Γκνάμπρι στο 74′ έστειλε για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων με τους παίκτες της Μπόχουμ να μην μπορούν να αντιδράσουν. To 3-0 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!