Υπέροχο τελείωμα από τον Μαρτινέλι και 1-0 η Άρσεναλ! (vid)

Ο Γκάμπριελ Μαρτινέλι εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Λεάντρο Τροσάρ και έκανε το 1-0 για την Άρσεναλ.

25.02.2023 | 18:21

Η Άρσεναλ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης στο εκτός έδρας ματς με τη Λέστερ ήταν ανώτερη. Ωστόσο, οι παίκτες του Μίκελ Αρτέτα δεν μπορούσαν με τίποτα να διασπάσουν την άμυνα των γηπεδούχων.

Αυτό άλλαξε γρήγορα στο δεύτερο 45λεπτο, αφού μόλις στο 46′ ο Γκάμπριελ Μαρτινέλι εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο την πάσα του Λεάντρο Τροσάρ με τον Βραζιλιάνο από πλάγια θέση να κάνει ένα απίθανο τελείωμα και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.