Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Primera División

Εξάστερη Ρεάλ με σούπερ Μπενζεμά, φουλάρει για ανατροπή στο clasico! (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης πάει με φόρα στο clasico της Τετάρτης μετά την επιβλητική της νίκη με 6-0 επί της Βαγιαδολίδ.

Επιστροφή στις νίκες για τη Ρεάλ Μαδρίτης έπειτα από την ήττα με 2-1 στο «Καμπ Νου» στις 19 Μάρτη. Γήπεδο το οποίο θα ξαναεπισκεφτούν σε τρεις μέρες, για τη ρεβάνς του ημιτελικού του Κυπέλλου Ισπανίας. Θυμίζουμε πως το πρώτο ματς στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» είχε λήξει 1-0 με νικητές τους «μπλαουγκράνα».

Οι Μαδριλένοι είναι πια στο -12 από τους πρωτοπόρους Καταλανούς μετά από μια επιβλητική εμφάνιση και νίκη (6-0) επί της Βαγιαδολίδ. Στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της La Liga η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι δεν είχε διάθεση για αστεία. Ήδη από το ημίχρονο τελείωσε με την υπόθεση «τρεις βαθμοί» και πλέον πάει με τη διάθεση στα ύψη στη Βαρκελώνη την Τετάρτη.

Σπουδαία εμφάνιση από τον Καρίμ Μπενζεμά ο οποίος μετά από 568 μέρες πέτυχε χατ-τρικ στο ισπανικό πρωτάθλημα. Η Ρεάλ ομολογουμένως θέλει τον αρχηγό της σε φόρμα ενόψει του αγώνα με την Μπάρτσα στο Κύπελλο και φυσικά στη συνέχεια του Champions League όπου θα αντιμετωπίσει την Τσέλσι.

Κάνε LIKE στη σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Μπενζεμά

Η Βαγιαδολίδ απείλησε πρώτη στο ματς, με τον Μέσα να σημαδεύει το δοκάρι του Κουρτουά στο 11ο λεπτό. Στο 22′ όμως η Ρεάλ ήταν αυτή που σκόραρε με τον Ροντρίγκο. Στη συνέχεια ο Μπενζεμά πήρε το «όπλο» του και «χτύπησε» τρεις φορές τους φιλοξενούμενους μέσα σε διάστημα επτά λεπτών. Δυο ασίστ ο Βινίσιους και μια ο Ροντρίγκο για το χατ-τρικ του Γάλλου αρχηγού της Ρεάλ. Όλα τα λεφτά το τρίτο γκολ του για το 4-0.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ΤΟΥ ΜΠΕΝΖΕΜΑ:

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός από πλευράς «μερέγχες» έπεσε, με τον Αντσελότι να αποσύρει τον Μπενζεμά στο 65′ για να περάσει τον Εντέν Αζάρ. Αξιοσημείωτο ήταν πως οι επευφημίες του κόσμου για τον πρώτο, έγιναν αποδοκιμασίες για τον δεύτερο… Ο Ροντρίγκο ένα λεπτό μετά σκόραρε, όμως το γκολ δεν μέτρησε. Το 5-0 ήρθε με ασίστ του Βραζιλιάνου ακραίου μέσου για να σκοράρει ο Μάρκο Ασένσιο. Η Βαγιαδολίδ δεν μπόρεσε να βάλει το γκολ της τιμής και στις καθυστερήσεις του αγώνα δέχτηκε κι έκτο γκολ. Ο Λούκας Βάσκες σκόραρε ύστερα από ασίστ του Αζάρ.