«Σεισμός» στη Βερόνα με νίκη… χρυσάφι στο 90’+5′ – ΤΡΑΓΙΚΟ λάθος ο τερματοφύλακας! (vid)
Serie A

Απίθανο λάθος του τερματοφύλακα της Σασουόλο, για να γράψει ο Γκάις το 2-1 και να δώσει ελπίδες παραμονής στην Ελλάς Βερόνα.

08.04.2023 | 23:02

Η Βερόνα έπαιζε ένα από τα τελευταία της χαρτιά για να μείνει «ζωντανή» στη μάχη της παραμονής, και παρότι μέχρι το 84ο λεπτό βρισκόταν πίσω στο σκορ από την «αδιάφορη» βαθμολογικά, Σασουόλο, τελικά ισοφάρισε και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε με τον Αργεντινό Γκάις να φέρει τα πάνω κάτω (2-1) και να συνεχίσει να ελπίζει στο θαύμα… Πήγε στο -4 από τη 17η, Σπέτσια, σημειώνοντας νίκη μετά από δυο μήνες!

Για να γίνει αυτό, χρειάστηκε η συμβολή και η ευγενική χορηγία του τερματοφύλακα των «νεροβέρντι». Ο Αντρέα Κονσίλι έκανε ένα αψυχολόγητο λάθος, με τον Γκάις από τα 50 μέτρα να τον εκθέτει κανονικά! Δεν λέμε άλλα, απολαύστε τη φάση στο παρακάτω βίντεο.