Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Ρόμα

Ντιμπάλαααα, αυτός είσαι – Γκολάρα στο 89′ και παράταση η ματσάρα (vid)

Ο Ντιμπάλα έσωσε τη Ρόμα και με δικό του γκολ στο 89' έδωσε "ανάσα" στους Ιταλούς... και έστειλε το ματς στην παράταση!

Η Ρόμα ήταν μια ανάσα από τον αποκλεισμό όμως ο Πάουλο Ντιμπάλα είχε διαφορετική άποψη! Στο 89′ ο Αργεντινός σούπερ σταρ, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή πριν λίγα λεπτά στο ματς… έσωσε την ομάδα του και τον Ζοσέ Μουρίνιο.

Ο Ντιμπάλα με μια σπουδαία ατομική ενέργεια πήρε την μπάλα με την πλάτη, γύρισε πρόσωπο προς την εστία και με έναν μοναδικό τρόπο την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 2-1. Έτσι ο Αργεντινός επιθετικός έστειλε το ματς στην παράταση!

Ο ίδιος και ο Ζοσέ Μουρίνιο… πανηγύρισαν έξαλλα το γκολ, που ήταν φιλί ζωής για την ομάδα των “τζιαλορόσι”! Μάλιστα, στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης η Ρόμα έκανε και το 3-1 με τον Ελ Σαραουϊ να σκοράρει και να δίνει σκορ πρόκρισης στους Ρωμαίους!