PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Ligue 1

Δίνει δικαιώματα για χλευασμό η Παρί – Τριάρα μέσα στο Παρίσι η Λοριάν! (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν με την έκτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα (3-1 από τη Λοριάν) έμεινε στους 75 βαθμούς και δίνει δικαιώματα στη Μαρσέιγ να ελπίζει.

Ο Ασράφ Χακίμι δέχτηκε δύο κίτρινες κάρτες σε χρόνο… ρεκόρ, άφησε την Παρί Σεν Ζερμέν με δέκα παίκτες από το 20ό λεπτό στο ματς κόντρα στη Λοριάν, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Ligue 1, και είναι φυσικά ένας από τους βασικούς υπαίτιους της εντός έδρας ήττας των πρωταθλητών με 2-1.

Όχι όμως ο μοναδικός, καθώς η Παρί ήταν σε μέτρια αγωνιστική κατάσταση για ένα ακόμη παιχνίδι το τελευταίο διάστημα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Λε Φι (15′), ο Κιλιάν Μπαπέ ισοφάρισε για τους Παριζιάνους στο 29ο λεπτό, αλλά τελικά πλήρωσαν το αριθμητικό μειονέκτημα με τον Γιόνκουα να διαμορφώνει το 2-1 (39′) και τον Νιενγκ να δίνει τη χαριστική βολή στο 88ο λεπτό.

Aξίζει να σημειωθεί πως ο Μπαπέ έβαλε το πιο… τρελό γκολ της καριέρας του, αφού έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όταν ο τερματοφύλακας της Λοριάν του… έστρωσε έτοιμο γκολ, πιστεύοντας ότι υπήρχε διακοπή του αγώνα. Συγκεκριμένα, σε μία αναμπουμπούλα έξω από τη μικρή περιοχή στο 29ο λεπτό, ο Εμπαπέ βρέθηκε στο έδαφος, με τον Ιβόν Εμβογκό να μπλοκάρει έπειτα από μεγάλη προσπάθεια.

Ο Ελβετός τερματοφύλακας θεώρησε ότι ο διαιτητής είχε σφυρίξει επιθετικό φάουλ στον Εμπαπέ και έστρωσε την μπάλα μπροστά του για να εκτελέσει βολέ. Ο Εμπαπέ γυρνούσε προς το γήπεδο της Παρί, όταν ξαφνικά είδε την μπάλα… ασυνόδευτη δεξιά του. Δεν έχασε στιγμή. Όρμηξε πάνω της, την έστειλε στα δίχτυα κι άφησε τον Εμβογκό να διαμαρτύρεται.