Την… κόλλησε και εκτέλεσε ο Λεάο (vid)
Μίλαν

Ο Ράφαελ Λεάο μπορεί να σίγησε στα προηγούμενα κρίσιμα παιχνίδια της Μίλαν όμως σήμερα πήρε το όπλο του και έδωσε τη λύση στην ομάδα του.

20.05.2023 | 22:23

Νίκη και μόνο νίκη θέλει απόψε η Μίλαν κόντρα στην υποβιβασμένη Σαμπντόρια. Οι «Ροσονέρι» προηγούνται αυτή την ώρα με 2-1 της «Σαμπ» στο Σαν Σίρο χάρις τα όμορφα γκολ των Ράφαελ Λεάο και Ολιβιέ Ζιρού. Ο πρώτος βρήκε δίχτυα στο 9ο λεπτό της συνάντησης. Άψογο κοντρόλ και κατέβασμα της μπάλας και ιδανικό πλασέ από τον Πορτογάλο. Στο 23΄ ήταν η σειρά του Ζιρού να σημαδέψει δίχτυα με όμορφη κεφαλιά και να κάνει το 2-1. Είχε ισοφαρίσει λίγα λεπτά πριν ο Κουαλιαρέλα για λογαριασμό των φιλοξενούμενων.