Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
Ολιμπίκ Μαρσέιγ

Τρίποντο με ανατροπή η Μαρσέιγ – Έστειλε μήνυμα στον Παναθηναϊκό! (vid)

Η Μαρσέιγ μπόρεσε να κερδίσει με ανατροπή την Ρεμς και υπενθύμισε στην ομάδα του Γιοβάνοβιτς πως όλα είναι ανοιχτά για την ρεβάνς!

Η Μαρσέιγ φιλοξένησε την Ρεμς πριν τον επαναληπτικό με τον Παναθηναϊκό και κατάφερε να πάρει την νίκη με την ολική ανατροπή. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το δέκατο λεπτό, αλλά έδειξαν χαρακτήρα, απέδειξαν πως μπορούν να γίνουν επικίνδυνοι και να αντιδράσουν και πήραν τους τρεις βαθμούς.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγώνα, δείχνοντας από νωρίς πως είχαν σκοπό να παίξουν επιθετικό ποδόσφαιρο. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήρθε στο 10′, όταν ο Ίτο πήρε την μπάλα στην περιοχή της Μαρσέιγ από την κεφαλιά του συμπαίκτη του. Η άμυνα… κοιμήθηκε και με ένα όμορφο πλασέ ο Νοτιοκορεάτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων για το 1-0. Μόλις τρία λεπτά μετά, η Μαρσέιγ είχε δοκάρι, όμως η φάση ήταν μη γενόμενη καθώς υπήρχε οφσάιντ στην αρχή της φάσης. Μαρσέιγ

Η Μαρσέιγ έβγαλε αντίδραση και έδειξε πως δεν αστειεύεται

Τελικά, η Μαρσέιγ κατάφερε να ισοφαρίσει με ένα υπέροχο γκολ του Ουνάψι, ο οποίος με έναν… κεραυνό στο 24ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Η επόμενη σοβαρή στιγμή του αγώνα ήταν στο 36′, όταν η Ρεν ζήτησε πέναλτι αλλά και ο διαιτητής και το VAR άφησαν το παιχνίδι να συνεχιστεί. Στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι πήγαν να βγάλουν ένα επικίνδυνο τετ-α-τετ με τον Εντιαγέ αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ. Στο 40′ η Ρεν σκόραρε ξανά με τον Ίτο, όταν το σουτ του κόντραρε στα σώματα και κατέληξε στα δίχτυα, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε καθώς νωρίτερα στην φάση η μπάλα είχε βγει πλάγιο. Με την εκτέλεση του πλαγιού, η Μαρσέιγ σκόραρε αυτή με τον Βιτίνια, αλλά ούτε αυτό το γκολ μέτρξσε αφού υπήρχε οφσάιντ. Το ημίχρονο έληξε με το σκορ στο 1-1, χωρίς να υπάρξει άλλη φάση.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε γρήγορο ρυθμό αλλά όχι ευκαιρίες. Στο 73ο λεπτό έγινε η πρώτη επικίνδυνη φάση η οποία κατέληξε και στα δίχτυα. Ο Βιτίνια εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας, «τσίμπησε» την μπάλα και σκόραρε δίνοντας το προβάδισμα στην Μαρσέιγ και ολοκληρώνοντας την ολική ανατροπή. Στην υπόλοιπη αναμέτρηση δεν υπήρξε κάποιο άλλο τέρμα και έτση η Μαρσέιγ πήρε την νίκη και τους τρεις βαθμούς.