Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
Λίβερπουλ

Λίβερπουλ – Μπόρνμουθ: Προβάδισμα των «Κόκκινων» με πέναλτι… ντροπή! (vid)

Κι όμως δόθηκε: Η Λίβερπουλ πέρασε μπροστά στο σκορ απέναντι στην Μπόρνμουθ με ένα πέναλτι... φάντασμα.

Η Λίβερπουλ φιλοξενεί την Μπόρνμουθ για την δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος. Θυμίζουμε πως στο πρώτο της ματς για την νέα αγωνιστική περίοδο, η ομάδα του Κλοπ ήρθε ισόπαλη με την Τσέλσι με το τελικό σκορ του αγώνα να είναι 1-1. Το παιχνίδι με την Μπόρνμουθ ξεκίνησε… άθλια για τους «Κόκκινους», καθώς από τα πρώτα δύο λεπτά έμειναν πίσω, μετά το τραγικό λάθος της άμυνας έξω από την περιοχή της.

Η ομάδα του Κλοπ κατάφερε να ισοφαρίσει με ένα πολύ όμορφο γκολ του Ντίαζ, ο οποίος σήκωσε την μπάλα και με ένα σουτ όπως έπεφτε ισοφάρισε στο 27ο λεπτό. Μάλιστα, πριν τελειώσει το ημίχρονο, η Λίβερπουλ ολοκλήρωσε και την ολική ανατροπή, με τον Σαλάχ να υπογράφει το 2-1. Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ άλλαξε τον αγώνα με πέναλτι που δεν έδινε ούτε ο… Κλοπ

Ο Αιγύπτιος σταρ εκτέλεσε το πέναλτι που κέρδισε ο Σομποσλάι, αλλά είδε τον Νέτο να κάνει την απόκρουση, στην τραγική εκτέλεση. Στην συνέχεια όμως, η μπάλα πήγε πάνω στον Σαλάχ, ο οποίος στην κενή εστία γύρισε το παιχνίδι ανάποδα. Ωστόσο, αυτό που προκαλεί εντύπωση είναι το πέναλτι που κέρδισε η Λίβερπουλ, καθώς πρόκειται για μία υπέροχη… βουτιά. Ο Σομποσλάι έκοψε μέσα στην περιοχή και χωρίς να τον ακουμπάει ο αντίπαλός του, μάλλον επειδή είναι καλοκαίρι σκέφτηκε πως ήταν στην θάλασσα, και βούτηκε στον αγωνιστικό χώρο. Οι φιλοξενούμενοι πίστευαν πως με την παρέμβαση του VAR θα άλλαζε η απόφαση αλλά κάτι τέτοιο δεν έγινε και έτσι ολοκληρώθηκε η ανατροπή.