Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Αρχισκόρερ (με συγκάτοικο) ο Παυλίδης στην Eredivisie με ασύλληπτο γκολ! (vid)
Στο Λονδίνο κουμάντο κάνει μόνο η Άρσεναλ! (vid)
Λάθος επιπέδου League Two ο Ράγια και γκολ απ’ το πουθενά η Τότεναμ! (vid)
Ίντερ

«Όργια» και… ντόρντια για την Ίντερ που πετάει φωτιές! (vids)

Η Ίντερ έκανε... πλάκα στην Φιορεντίνα και πήρε μία τεράστια νίκη, δείχνοντας πως φέτος έχει άγριες διαθέσεις.

Η Ίντερ ξεκίνησε τρομερά την σεζόν της στο Πρωτάθλημα. Η ομάδα του Ιντζάγκι επικράτησε απέναντι στην Μόντζα εντός και στην Κάλιαρι εκτός με 2-0 και 0-2 αντίστοιχα και πήρε και την νίκη και απέναντι στην Φιορεντίνα, κάνοντας τρεις νίκες σε αντίστοιχο αριθμό παιχνιδιών.

Η Ίντερ ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και από νωρίς έδειξε πως θέλει να κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο. Οι παίκτες του Ιντζάγκι απείλησαν αρκετές φορές, και με απευθείας εκτελέσης φάουλ, και με σουτ και με κεφαλιές αλλά ο Κρίστενσεν ήταν πάντα εκεί. Τελικά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 23ο λεπτό. Ο ΝτιΜάρκο πήρε την μπάλα μετά από όμορφη συνεργασία και με μία σέντρα βρήκε τον Τουράμ. Ο Γάλλος επιθετικός έκανε μία κεφαλιά… βολίδα και έτσι έκανε το 1-0 του ημιχρόνου. Μάλιστα, είχε την ευκαιρία στις καθυστερήσεις να διπλασιάσει τα τέρματά του. Οι «Νερατζούρι» άλλαξαν υπέροχα την μπάλα από την μία μεριά του γηπέδου στην άλλη, ο Ντάμφρις γέμισε την μπάλα στην περιοχή αλλά ο αμυντικός τελευταία στιγμή έβαλε κόντρα στον Τουράμ και η μπάλα κατέληξε άουτ.

Ίντερ

Η Ίντερ έκανε… πλάκα στην Φιορεντίνα

Στην επανάληψη, η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήρθε στο 52ο λεπτό. Ο Λαουτάρο έκανε κεφαλιά από την μικρή περιοχή και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι, ενώ ο Τουράμ στην συνέχεια σούταρε αλλά η μπάλα βρήκε στα σώματα. Μόλις ένα λεπτό μετά, οι γηπεδούχοι έκοψαν την επίθεση της Φιορεντίνα. Έδιωξαν την μπάλα από την περιοχή τους με τριγωνάκι, έπειτα έκαναν μία τρομερή συνεργασία στην μεσαία γραμμή και ο Τουράμ έβγαλε τον Μαρτίνες σε τετ-α-τετ, με τον Αργεντινό να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Λίγο αργότερα, στο 57′, ο ΝτιΜάρκο δοκίμασε το πόδι του. Ο Κρίστενσεν έκανε την επέμβαση και στην συνέχεια δεν πρόλαβε τον Τουράμ. Έτσι, ο Γάλλος επιθετικός κέρδισε πέναλτι, με τον Τσαλχάνογλου να αναλαμβάνει την επίθεση και να διαμορφώνει το 3-0. Ο Τουράμ έφτασε κοντά και σε τέταρτο γκολ για τους «Νερατζούρι» αλλά στο 63′ το σουτ του πέρασε δίπλα από το δοκάρι των φιλοξενούμενων.

Η Ίντερ κατάφερε να φτάσει τελικά και σε τέταρτο γκολ, όταν ο Κουαδράδο βρήκε με μία απίστευτη μπαλιά τον Λαουτάρο Μαρτίνες, και ο Αργεντινός εκτέλεσε υπέροχα τον Κρίστενσεν για το 4-0. Έτσι, η Ίντερ πήρε μία τεράστια νίκη και έδειξε πως φέτος έχει στόχο μόνο την κορυφή σε όλες τις διοργανώσεις.