Επίσημο: Για… πάντα στην Παρί ο Ζαΐρ-Εμερί!
Η διαιτησία στέρησε από την Τσέλσι την επική ανατροπή κόντρα στην Άστον Βίλα! (vid)
Πρόβλημα στην Μπάγερν λίγο πριν το ντέρμπι με τη Ρεάλ!
Νέα καλοκαιρινή αποχώρηση στην Ατλέτικο Μαδρίτης!
Σκοράρει εκτός περιοχής ο Ντε Πολ και 1-0 η Ατλέτικο την Μπιλμπάο!
Ίντερ

Δεν σταματάει το… τρένο της Ίντερ – «5X5» με ανεπανάληπτο γκολ του Ντιμάρκο! (vid)

H Ίντερ συνέχισε το νικηφόρο σερί της και πήρε το τρίποντο απέναντι στην Έμπολι, με τον Ντιμάρκο να πετυχαίνει ένα μοναδικό γκολ.

Η Ίντερ έχει ξεκινήσει με τον καλύτερο τρόπο την σεζόν της καθώς έχει κερδίσει και τα τέσσερα παιχνίδια που έχει δώσει στο Πρωτάθλημα, ενώ… διέσυρε και με 5-1 την Μίλαν. Από την άλλη, η Έμπολι αναζητούσε τον πρώτο της βαθμό και το πρώτο της γκολ, χωρίς να βρίσκει κανένα από τα δύο. Η Ίντερ κυριάρχησε σε όλη την διάρκεια του αγώνα και πήρε δίκαια την νίκη και ακόμη ένα τρίποντο.

Η Ίντερ απείλησε από νωρίς, καθώς μόλις στο 10ο λεπτό ο Νταρμιάν έφτασε πολύ κοντά στο γκολ με μία κεφαλιά, όμως ο Ισμαίλι έδιωξε την μπάλα πάνω στην γραμμή. Μόλις ένα λεπτό μετά, ο Ντιμάρκο απείλησε με ένα μακρινό σουτ που έβγαλε ο Μπερίσα και στην συνέχεια η κεφαλιά του Τουράμ πέρασε άουτ.

Στο 12′ ο Τσαλχάνογλου απείλησε και αυτός με ένα μακρινό σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε για μερικά λεπτά και στο 35ο λεπτό η Ίντερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με τον Τουράμ, ο οποίος έκανε προβολή στην κεφαλιά του Φρατέσι. Ωστόσο, το νέο μεταγραφικό απόκτημα ήταν οφσάιντ και σωστά ακυρώθηκε το τέρμα. Η τελευταία ευκαιρία του ημιχρόνου ήρθε στο 40′ με τον Τσαλχάνογλου να βρίσκει με μία τρομερή κάθετη τον Φρατέσι, αλλά το γύρισμα του τελευταίου κατέληξε στον Μπερίσα. Ίντερ

Η Ίντερ κέρδισε με το… μυθικό γκολ του Ντιμάρκο

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ίντερ απείλησε με τον Ντιμάρκο στο 48′, ο οποίος κέρδισε ένα κόρνερ από το μακρινό του σουτ. Από την απομάκρυνση του κόρνερ, η μπάλα κατέληξε ξανά στον Ιταλό αμυντικό, ο οποίος άνοιξε το σκορ με ένα αδιανόητο, μακρινό σουτ, το οποίο… τρύπησε τα αντίπαλα δίχτυα.

Στο 56′ ο Τουράμ λίγο έλειψε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του αλλά η μπάλα από το όμορφο σουτ του πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι, ενώ στο 78ο λεπτό δοκίμασε ξανά το πόδι του, με την μπάλα να περνάει ξανά λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι. Η Ίντερ έριξε την απόδοσή της στα τελευταία λεπτά του αγώνα, δεν ανησύχησε ποτέ πραγματικά και τελικά πήρε την νίκη και το τρίποντο (1-0) με την γκολάρα του Ντιμάρκο.