Μπαρτσελόνα: Με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφκσι κέρδισε και την άμυνα της
Άμυνα για κλάματα η Μπαρτσελόνα χάρισε δυο γκολ στη Βαλένθια (vid)
Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
Νάπολι

Ζεστός Όσιμεν και… σούζα η Νάπολι! (vid)

Η Νάπολι φιλοξενήθηκε από την Λέτσε και κατάφερε να πάρει μία εύκολη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Η Νάπολι φιλοξενήθηλε από την Λέτσε για την έβδομη αγωνιστική της Serie A. Η Πρωταθλήτρια δεν έχει κάνει την αρχή που θα ήλπιζε, καθώς έχει από τις πρώτες αγωνιστηκές μία ήττα και δύο ισοπαλίες, χάνοντας σημαντικό έδαφος στην μάχη του τίτλου. Ωστόσο, επικράτησε απέναντι στην Λέτσε και ανέβηκε στην τρίτη θέση.

H Nάπολι ήθελε μόνο την νίκη ώστε να μην μείνει και άλλο πίσω στην βαθμολογία και μπήκε από νωρίς δυνατά στον αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή στα πρώτα λεπτά του ματς και κατάφεραν να βρουν από νωρίς το γκολ που έπαιξαν. Νάπολι

Η Νάπολι πήρε εύκολα την νίκη

Στο 16ο λεπτό του αγώνα, ο Όστιγκαρντ πήρε την κεφαλιά από την σέντρα του Ζιελίνσκι και την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1. Στην συνέχεια, ο αγώνας… έσβησε με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια χωρίς κάποια συγκίνηση.

Στην επανάληψη, η Νάπολι απείλησε από νωρίς, καθώς ο Κβαρατσχέλια συνεργάστηκε πολύ όμορφα με τον Αγκισά, αλλά το σουτ του Γεωργιανού πέρασε πάνω από την εστία στο 46ο λεπτό. Λίγο μετά, στο 50′, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους και «κλείδωσαν» το τρίποντο.

Ο Κβαρατσχέλια έβγαλε μία καταπληκτική μπαλιά ακριβείας και ο Οσιμέν δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει με το κεφάλια από μικρή απόσταση για το 0-2. Στο 57ο λεπτό η Λέτσε κατάφερε να σκοράρει με την κεφαλιά του Στρεφέζα αλλά ακυρώθηκε καθώς υπήρξε νωρίτερα χέρι στον Κρστόβιτς στην αρχή της φάσης.

Η επόμενη ευκαιρία ήταν στο 72′, με τον Πίκολι να απειλεί την Νάπολι με κεφαλιά αλλά πέρασε… εκατοστά δίπλα από το τέρμα. Στο 87′ ο Γκαετάνο σκόραρε και αυτός με ένα όμορφο σουτ, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ για φέτος και διαμορφώνοντας το 0-3. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Νάπολι κέρδισε και πέναλτι, με τον Πολιτάνο να σκοράρει για το τελικό 0-4.