Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ιταλία

Σατανικό… deja vu με Λοκατέλι σε Μίλαν – Γιουβέντους, ίδια μέρα 7 χρόνια μετά! (vid)

Τα παιχνίδια της μοίρας είχαν πρωταγωνιστή τον Μάνουελ Λοκατέλι. Σκόρερ με Γιουβέντους σήμερα, σκόρερ με τη Μίλαν το 2026 τέτοια μέρα!

Είναι από τις φορές που αναρωτιόμαστε αν υπάρχουν συμπτώσεις ή όχι. Δεν θα το μάθουμε ποτέ και με την απορία θα μείνουμε. Αυτό που έχει συμβεί πάντως με τον Μάνουελ Λοκατέλι μπορεί να σε αφήσει με το στόμα ανοικτό. Ο Ιταλός μέσος της Γιουβέντους σκόραρε κι έκρινε το ντέρμπι με τη Μίλαν στο «Σαν Σίρο» (1-0) με ωραίο σουτ εκτός περιοχής και με αρκετή δόση τύχης. Το γκολ μπήκε στο 63ο λεπτό της συνάντησης, με τον Λοκατέλι να σκοράρει σουτάροντας με το δεξί του πόδι. Κρατήστε το αυτό.

Πάμε να δούμε τι είχε γίνει πριν μια επταετία μια μέρα σαν τη σημερινή. Πάλι 22 Οκτωβρίου είχαν αναμετρηθεί οι Μίλαν και Γιουβέντους στο Μιλάνο και το τελικό σκορ ήταν 1-0. Μαντέψτε ποιος είχε σκοράρει σε εκείνο το ντέρμπι. Ναι, ο Λοκατέλι, αλλά εκείνη τη φορά ως παίκτης των «ροσονέρι»!

Ο 18χρονος τότε μέσος είχε πετύχει ένα καταπληκτικό γκολ ενάντια στη νυν ομάδα του. Και το πέτυχε με το δεξί του πόδι, στο 65ο λεπτό! Δυο λεπτά απόκλιση δηλαδή ανάμεσα στα δυο γκολ του σε τέτοιο ντέρμπι.