Τσάβι για τίτλους: «Μπαρτσελόνα, είμαι… πεινασμένος! Υπάρχει πλάνο»
ΓΚΟΛΑΡΑ ο Ρόις – Αποχαιρετά με μυθικό γκολ τον λαό της Ντόρτμουντ (vid)
Τέλος καλό, όλα καλά: Ο Νάβας υπέγραψε… αιώνιο συμβόλαιο με τη Σεβίλλη!
Στη Νάπολι θα θυμούνται για πολύ καιρό την ΦΑΟΥΛΑΡΑ του Κβαρατσκέλια! (vid)
Τότεναμ

«Καθάρισε» την Φούλαμ και… πέταξε στην κορυφή η αήττητη Τότεναμ! (vid)

Η Τότεναμ δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στην Φούλαμ και πήρε το τρίποντο, με την ομάδα του Ποστέκογλου να ανεβαίνει στην κορυφή της Premier League.

Η Τότεναμ φιλοξένησε την Φούλαμ για το Πρωτάθλημα και δεν δυσκολεύτηκε να πάρει την νίκη. Με τα γκολ των Σον και Μάντισον, η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου ανέβηκε ξανά στην κορυφή της Premier League με 23 πόντους, ενώ ακόμα δεν έχει γνωρίσει κάποια ήττα. Από την άλλη, η Φούλαμ είναι 13η με 11 πόντους σε 9 ματς.

Ο αγώνας ξεκίνησε με επιθετικό ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες. Από το πρώτο λεπτό ο Σον απείλησε με σουτ από καλό σημείο που έβγαλε ο Λενό, ενώ πέντε λεπτά μετά ο σουτ του Φαν Ντε Βεν πέρασε πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων.

Η πρώτη ευκαιρία της Φούλαμ ήρθε στο 12ο λεπτό, με τον Βικάριο να κάνει μία τεράστια επέμβαση σε κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι. Για περίπου ένα τέταρτο ο ρυθμός έπεσε, με τους Χόιμπιεργκ να δοκιμάζει το πόδι του από μακριά στο 27′ αλλά να στέλνει την μπάλα πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Τότεναμ

Το γνωστό δίδυμο… καθάρισε για την Τότεναμ

Στο 30′ ο Ριτσάρλισον πήρε μετά την όμορφη ενέργεια του Κουλουσέφσκι όμως έστειλε την μπάλα δίπλα από το δοκάρι. Ωστόσο, έξι λεπτά μετά, ο Βραζιλιάνος έδωσε στον Σον, ο οποίος έκανε μερικές προσποιήσεις και με ένα όμορφο σουτ άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Στην επανάληψη, ο Νοτιοκορεάτης «έσπασε» την μπάλα στον Μάντισον, ο οποίος μέσα στην μικρη περιοχή της Φούλαμ δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να διπλασιάσει τα τέρματα της Τότεναμ.

Στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο της αναμέτρησης η Φούλαμ προσπάθησε να πιέσει όμως δεν μπορούσε να απειλήσει τον Βικάριο, με την Τότεναμ να χάνει μερικές ακόμη ευκαιρίες για να μεγαλώσει και άλλο την διαφορά στον πίνακα του σκορ. Τελικά, μέχρι την λήξη του ματς δεν άλλαξε κάτι, με τους «Πετεινούς» να παίρνουν την νίκη και την πρώτη θέση στην βαθμολογία.