Ο Ζιντάν μίλησε: «Ρεάλ VS Μπάγερν και το φαβορί είναι…»
Bundesliga: «Για αυτό η Ντόρτμουντ θα κερδίσει την Παρί Σεν Ζερμέν»!
Τσέλσι: «Τελειώνει» τον Ποτσετίνο – Σε συζητήσεις με τον πρώτο της στόχο!
H Άρσεναλ είναι με αποδείξεις η καλύτερη ομάδα στη φετινή Premier League (stats)
Η ανάρτηση της UEFA με Φορτούνη και OPAP Arena (pic)
O Χάαλαντ… έβαλε μουστάκι και απογείωσε τα social media (pic)
Ρεάλ Μαδρίτης

Αυστηρός Αντσελότι παρά το διπλό στο clasico: «Ήμασταν τεμπέληδες και αργοί…»

Ο Κάρλο Αντσελότι δεν είναι απόλυτα ευχαριστημένος από την ομάδα του παρά τη μεγάλη νίκη στη Βαρκελώνη.

Ο προπονητής της Ρεάλ Μαδρίτης, Κάρλο Αντσελότι, ισχυρίστηκε ότι ορισμένες αλλαγές μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου εξασφάλισαν τη νίκη του στο El Clasico με την Μπαρτσελόνα (1-2). Οι «μερέγχες» επιστρέφουν στην ισπανική πρωτεύουσα με μια κρίσιμη νίκη και τέσσερις βαθμούς προβάδισμα έναντι των αιώνιων αντιπάλων τους στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της La Liga .

Ωστόσο, το αρχικό πλάνο παιχνιδιού του Αντσελότι ήταν αναποτελεσματικό απέναντι στους παίκτες του Τσάβι, καθώς ο Ιλκάι Γκουντογκάν σκόραρε το πρώτο γκολ στο ντεμπούτο του σε Clasico. Η Ρεάλ Μαδρίτης άρχισε σιγά σιγά να κρατά τον αγώνα στο δεύτερο 45λεπτο με μια καίρια αλλαγή που όμως δεν είχε να κάνει με τακτική…

Ο Άγγλος αστέρας ονόματι Τζουντ Μπέλινγχαμ, σκόραρε δύο φορές σήμερα στη Βαρκελώνη, για να επεκτείνει την υπέροχη φόρμα του στην ισπανική πρωτεύουσα και να εξασφαλίσει μια νίκη για τη Ρεάλ. Ο Ιταλός προπονητής του έχοντας ρεαλιστική διάθεση στο φουλ και όντας πλήρως προσγειωμένος, υποστήριξε ότι οι παίκτες του δεν είχαν άλλη επιλογή από το να αντιδράσουν στο ημίχρονο.

«Το κλειδί του παιχνιδιού ήταν η διαφορά στη συμπεριφορά από το πρώτο ημίχρονο στο δεύτερο. Στο πρώτο ήμασταν αργοί, τεμπέληδες, όχι αρκετά επιθετικοί. Στο δεύτερο, ήταν ακριβώς το αντίθετο. Δεν ήμασταν στο επίπεδό μας. Ήταν ένα πρώτο ημίχρονο για να ξεχάσω. Ευτυχώς το δεύτερο ήταν διαφορετικό και μπορέσαμε να κερδίσουμε».