Μπαρτσελόνα: Με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφκσι κέρδισε και την άμυνα της
Άμυνα για κλάματα η Μπαρτσελόνα χάρισε δυο γκολ στη Βαλένθια (vid)
Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ Μαδρίτης… χόρεψε σάμπα την Μπράγκα! (vids)

Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε... πάρτι απέναντι στην Μπράγκα και πήρε μία εύκολη νίκη, με τους Βινίσιους και Ροντρίγκο να «καθαρίζουν» τον αγώνα.

Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε ό,τι ήθελε απέναντι στην Μπράγκα και πήρε μία εύκολη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Ο Μπραχίμ άνοιξε το σκορ, ενώ οι Βινίσους και Ροντρίγκο «κλείδωσαν» το τρίποντο στο δεύτερο ημίχρονο για την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο για την Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς με το… καλημέρα η Μπράγκα είχε την ευκαιρία να προηγηθεί με πέναλτι. Ο Βάσκεθ τράβηξε τον αντίπαλό του και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ντιαλό, όμως ο Λούνιν έκανε μία τεράστια επέμβαση και κράτησε το «0». Μάλιστα, στο 6ο λεπτό υπήρξε και καθαρό πέναλτι στον Ροντρίγκο, το οποίο δεν δόθηκε ούτε μετά τον έλεγχο του VAR.

Η «Βασίλισσα» ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και πίεζε και περισσότερα γκολ. Στο 20′ ο Βινίσιους βρήκε τον Βαλβέρδε στην περιοχή, αλλά το σουτ στον αέρα του τελευταίου πήγε αρκετά μακριά από την εστία. Πέντε λεπτά μετά, ο «Βίνι» δοκίμασε το πόδι του αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα. Τελικά, στο 27ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Μπραχίμ Ντίαζ να ευστοχεί από την μικρή περιοχή, μετά από το γύρισμα του Ροντρίγκο.

Ρεάλ

Η Ρεάλ είδε την επιθετική της γραμμή να… πετάει

Η τελευταία ευκαιρία του ημιχρόνου ήταν πάλι για την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι, με τον Ροντρίγκο να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα μέσα από την περιοχή στο 41ο λεπτό.

Στην επανάληψη, η Ρεάλ διπλασίασε τα τέρματά της, όταν ο Βάσκεθ γύρισε την μπάλα στον Βινίσιους και αυτός με ένα όμορφο πλασέ κέρδισε τον Μαγκάλες για το 2-0 (58′). Μάλιστα, στο 61ο λεπτό η νίκη πήρε διαστάσεις θριάμβου, με τον Ροντρίγκο να συνεργάζεται υπέροχα με τον Βινίσους και τελικά να σκοράρει με σκάψιμο για το 3-0.

Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε το τελικό αποτέλεσμα, με την Ρεάλ Μαδρίτης να ανεβάζει την διαφορά από την δεύτερη Νάπολι στους 4 βαθμούς. Με δύο αγωνιστικές να απομένουν, δύσκολα η «Βασίλισσα» δεν θα καταφέρει να τερματίσει στην πρώτη θέση του ομίλου της.