Μπαρτσελόνα: Με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφκσι κέρδισε και την άμυνα της
Άμυνα για κλάματα η Μπαρτσελόνα χάρισε δυο γκολ στη Βαλένθια (vid)
Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
Προκριματικά EURO2024

Η Αγγλία… πλήρωσε την αδιαφορία κόντρα στην Βόρεια Μακεδονία! (vid)

Η Βόρεια Μακεδονία έβαλε δύσκολα στην Αγγλία και τελικά κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, με το σκορ να μένει στο 1-1.

Η Βόρεια Μακεδονία το πάλεψε και τελικά κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Αγγλία, η οποία δεν εντυπωσίασε με την εμφάνισή της, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς.

Από το τρίτο λεπτό η Αγγλία απείλησε, με τους Γκρίλις και Ράις να συνεργάζονται και με τον τελευταίο να σεντράρει για τον Γουάτκινς. Ο Γουάτκινς όμως δεν κατάφερε να σκοράρει από μικρή απόσταση, με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ. Από την εκτέλεση, ο Λιούις έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι της Βόρειας Μακεδονίας.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν και είχαν και δοκάρι. Ο Γκρίλις έδωσε ξανά στον Ράις, ο οποίος σούταρε από την γραμμή της περιοχής και είδε την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι. Μάλιστα, ένα λεπτό μετά, ο Φόντεν βρήκε τον Γουάτκινς αλλά ο τελευταίος έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ ήταν ξεμαρκάριστος. Αγγλία

Ο Μαγκουάιρ δεν θα μπορούσε να μην κάνει το λάθος του

Στο 23ο λεπτό ο Μαγκουάιρ… χάρισε την πάλα στον Μιόφσκι, ο οποίος κατευθείας έδωσε στον Έλμας. Ο τελευταίος μπήκε στην περιοχή και ο Χάρι Μαγκουάιρ τον… γκρέμισε, με τον διαιτητή να αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί. Από εκείνο το σημείο οι γηπεδούχοι πίεσαν λίγο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου. Στο 39′ ο Λιούις βρήκε τον αντίπαλο στο πρόσωπο με το χέρι και ο ρέφερι έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Μπάρντχι ανέλαβε την εκτέλεση και είδε τον Πίκφορντ να το πιάνει, αλλά πήρε το ριμπάουντ και έτσι έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη, ο Γκρίλις σκόραρε στο 47′ αλλά το γκολ ακυρώθηκε μετά τον ελέγχο του VAR, αφού ο Άγγλος επιθετικός ήταν σε θέση οφσάιντ. Τελικά, η Αγγλία ισοφάρισε στο 59′, όταν ο Ατανάσοφ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Ο παίκτης μάρκαρε τον Χάρι Κέιν και υπέπεσε στο λάθος, μετά από την σέντρα του Φόντεν. Στο 71ο λεπτό θα μπορούσε να ολοκληρωθεί και η ανατροπή, αλλά ο Σάκα αποφάσισε να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι με τον τερματοφύλακα να μπλοκάρει, ενώ θα μπορούσε να δώσει στον Φόντεν, ο οποίος ήταν στα δεξιά του.

Τελικά, το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος του ματς, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.