Μπαλιά… λουκούμι του Ντιμπάλα και 1-0 ο Μαντσίνι! (vid)
Ρόμα

Ο Πάουλο Ντιμπάλα έβγαλε μία καταπληκτική σέντρα και ο Μαντσίνι δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του.

26.11.2023 | 20:06

Η Ρόμα φιλοξένησε την Ουντινέζε για το Πρωτάθλημα, με την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο να θέλει να επιστρέψει στις νίκες, μετά την ισοπαλία απέναντι στην Λάτσιο με 0-0. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές ευκαιρίες αλλά τελικά οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ που έψαχναν.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο αλλά δεν μπορούσαν να απειλήσουν την εστία των φιλοξενούμενων. Τελικά, στο 20ο λεπτό η Ρόμα κατάφερε να κάνε το 1-0, με τον Μαντσίνι μετά την ασίστ του Πάουλο Ντιμπάλα.

Ο Ντιμπάλα έβγαλε τρομερή ασίστ

Ο Ντιμπάλα εκτέλεσε ένα μακρινό φάουλ με υπέροχο τρόπο, βρήκε τον Μαντσίνι και ο τελευταίος με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ.