Τρία λεπτά ήταν αρκετά για τη Σίτι – Μπερνάρντο και Γκρίλις έφεραν την ανατροπή (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι βρίσκει τα γκολ που έψαχνε και ανατρέπει τα δεδομένα κάνοντας σε τρία λεπτά το 1-0 σε 1-2.

10.12.2023 | 17:40

«Ξεμπούκωσε» η Μάντσεστερ Σίτι! Οι «Πολίτες» μπήκαν αγριεμένοι στο δεύτερο ημίχρονο και βρήκαν τις λύσεις που έψαχναν απέναντι στη Λούτον. Λίγο μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού η Σίτι κατάφερε να βρει δύο φορές τα δίχτυα της Λούτον και να ανατρέψει τη κατάσταση. Μία ο Μπερνάρντο Σίλβα στο 62′ και μία ο Γκρίλις στο 65′ έφεραν πίσω το χαμόγελο στον Γκουαρντιόλα και χάρισαν το προβάδισμα στο σκορ στην ομάδα τους.