Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Ίντερ

«Μυθική» ανατροπή για την Μπολόνια που… πέταξε εκτός Κυπέλλου την Ίντερ! (vid)

Η Ίντερ κατάφερε να προηγηθεί στην παράταση αλλά τελικά είδε την Μπολόνια να κάνει μία τεράστια ανατροπή και να παίρνει τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου (1-2).

Η Ίντερ αντιμετώπισε την Μπολόνια για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ιταλίας. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι κατάφερε να βρει δίχτυα στην παράταση με τον Κάρλος Αουγκούστο αλλά τελικά η Μπολόνια έκανε μία τεράστια ανατροπή μέσα σε τέσσερα λεπτά και κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ιταλίας.

Η Ίντερ απείλησε πρώτη στο ματς, καθώς μόλις στο 6ο λεπτό ο Αρναούτοβιτς έχασε μία καλή ευκαιρία, με την μπάλα να φεύγει στο πλάι. Στο 12′ η Μπολόνια έφτασε… μία ανάσα από το 0-1, με το σουτ του Φαμπιάν να περνάει ξυστά από το δοκάρι, ενώ στο 18′ η Ίντερ ζήτησε πέναλτι στον Φρατέσι, με τον διαιτητή να αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί. Λίγο αργότερα (25′) ο Ιταλός δοκίμασε το πόδι του αλλά ο Ραβάγκλια έκανε μία σημαντική απόκρουση. Μέχρι το ημίχρονο δεν υπήρξε άλλη ευκαιρία, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια. Ίντερ

Η Ίντερ αποκλείστηκε από την Μπολόνια στην παράταση

Στην επανάληψη, ο Αρναούτοβιτς έχασε νέα ευκαιρία, με το πλασέ του να περνάει χιλιοστά δίπλα από το δοκάρι των φιλοξενούμενων (53′). Στο 65ο λεπτό η Ίντερ κέρδισε πέναλτι αλλά ο Λαουτάρο Μαρτίνες είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να κάνει μία τεράστια επέμβαση. Μέχρι τη λήξη της κανονικής περιόδου καμία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει και ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση.

Με την πρώτη ευκαιρία η Ίντερ άνοιξε το σκορ, με τον Κάρλος Αουγκούστο να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με την φανέλα των «Νερατζούρι» και να ανοίγει το σκορ. Όλα έδειχναν πως οι γηπεδούχοι θα έπαιρναν την πρόκριση, αλλά ο Μποκέμα και Ντόιε σκόραραν στο 112′ και στο 116′ και έκαναν την ολική ανατροπή.

Η Ίντερ δεν κατάφερε να βρει κάποια απάντηση μέχρι τη λήξη της παράτασης και τελικά αποχαιρέτησε το Κύπελλο, με την Μπολόνια να παίρνει μία τεράστια πρόκριση.