Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Νιούκαστλ

Αδιανόητη ανατροπή της Νότιγχαμ που έκανε «πάρτι» απέναντι στη Νιούκαστλ! (vid)

Η Νότιγχαμ Φόρεστ έκανε μία τρομερή ανατροπή απέναντι στη Νιούκαστλ και με το χατ-τρικ του Γουντ κατάφερε να πάρει ένα πολύτιμο τρίποντο (1-3).

Η Νιούκαστλ φιλοξένησε τη Νότιγχαμ Φόρεστ μία μέρα μετά τα Χριστούγεννα για την Premier League. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ αλλά η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη κατάφερε να κάνει την ανατροπή με «ήρωα» τον Γουντ και να πάρει ένα πολύ σημαντικό τρίποντο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να απειλήσουν από το τρίτο λεπτό. Ο Ελάνγκα είδε το σουτ του να κοντράρει αλλά ο Γκιμπς-Ουάιτ συνέχισε την επίθεση και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι του Ντουμπράβκα. Στα επόμενα λεπτά ισορρόπησε το παιχνίδι η Νιούκαστλ και φάνηκε πως και οι δύο ομάδες ήθελαν να βρουν από νωρίς ένα γκολ. Η άμυνα της Νότιγχαμ Φόρεστ σταδιακά άρχισε να κάνει σημαντικά λάθη, δίνοντας την μπάλα στους γηπεδούχους και έτσι οι «Καρακάξες» άρχισαν να κυριαρχούν. Τελικά, η Νιούκαστλ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 23ο λεπτό του ματς.

Ο Αϊνά βρήκε τον Ίσαακ στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Το VAR δεν άλλαξε την απόφασή του και έτσι ο Σουηδός έστησε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0. Όλα έδειχναν πως αυτό θα ήταν και το σκορ του ημιχρόνου αλλά στο 45+1′ έγινε το 1-1. Ο Γκιμπς-Ουάιτ έδωσε στον Ελάνγκα από δεξιά και ο τελευταίος γέμισε την μπάλα. Ο Γουντ βρέθηκε στην περιοχή σούταρε και διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου. Νότιγχαμ

Η Νιούκαστλ είδε τη Νότιγχαμ Φόρεστ να κάνει μία τρομερή ανατροπή

Στην επανάληψη η Νότιγχαμ Φόρεστ κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή. Ο Νιακατέ κουβάλησε την μπάλα και βρήκε τον Ελάνγκα. Ο Σουηδός έδωσε ξανά στον Γουντ, ο οποίος με μία όμορφη κίνηση σκόραρε και έκανε το 1-2 (53′). Λίγα λεπτά μετά, ο Γουντ κατάφερε να ολοκληρώσει το χατ-τρικ του, καθώς δεν έπεσε στην παγίδα του οφσάιντ και έτσι κέρδισε τον Ντουμπράβκα για το 1-3. Μέχρι τη λήξη του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τελικά μία μεγάλη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Έτσι, η Νότιγχαμ Φόρεστ έφτασε τους 17 βαθμούς στο Πρωτάθλημα και βρίσκεται στη 16η θέση στον βαθμολογικό πίνακα. Από την άλλη, η Νιούκαστλ είναι 7η με 29 πόντους.