Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Νάπολι

Ιστορικός διασυρμός για την Νάπολι – Τριάρα στη Πρωταθλήτρια η Τορίνο! (vid)

Η Τορίνο έκανε... ό,τι ήθελε απέναντι στη Νάπολι και κατάφερε να πάρει μία τεράστια νίκη, ρίχνοντας τριάρα στην Πρωταθλήτρια Ιταλίας (3-0).

Η Τορίνο φιλοξένησε τη Νάπολι σε ένα παιχνίδι όπου οι φιλοξενούμενοι ήταν το ξεκάθαρο φαβορί. Ωστόσο, η ομάδα του Τζούριτς έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι και κατάφερε να πάρει μία τεράστια νίκη με 3-0 απέναντι στην Πρωταθλήτρια.

Η Νάπολι μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και είχε την μπάλα στα πόδια της. Μετά το πρώτο δεκάλεπτα, και η Τορίνο προσπάθησε να ελέγξει τον ρυθμό και οι δύο ομάδες είχαν… μάχη για την κυριαρχία στη μεσαία γραμμή. Τελικά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να απειλήσουν στο 20ο λεπτό αλλά η Νάπολι αμύνθηκε με πολύ καλό τρόπο και κράτησε το «0». Όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα πήγαιναν ισόπαλες στα αποδυτήρια αλλά η Τορίνο κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 43ο λεπτό, με τον Σανάμπρια να σκοράρει μετά την ασίστ του Ζαπάτα. Έτσι, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ και να αλλάξουν την ψυχολογία του αγώνα. Νάπολι

Η Νάπολι γνώρισε μία ήττα που δε θα θέλει να θυμάται

Στην επανάληψη, η Τορίνο κατάφερε να σκοράρει ξανά, με τον Βλάσιτς να διαμορφώνει το 2-0 και να στέλνει στο… καναβάτσο τη Νάπολι (52′), δύο λεπτά μετά την απευθείας κόκκινη του Ματζόκι. Στο 66′ ο Μπουντζιόρνο κατάφερε να στείλει και αυτός την μπάλα στα δίχτυα της Νάπολι «κλειδώνοντας» τη νίκη και τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του.

Μέχρι τη λήξη, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι. Έτσι, η ομάδα του Φρουσταλούπι γνώρισε ακόμη μία ήττα φέτος και έμεινε στους 28 βαθμούς στην 9η θέση ενώ η Τορίνο είναι 1οη στον βαθμολογικό πίνακα με 27 πόντους. Αξίζει να σημειωθεί πως αυτή ήταν η 7η ήττα της Πρωταθλήτριας Νάπολι στη σεζόν, γεγονός που προκαλεί μεγάλη ανησυχία στον σύλλογο. Χαρακτηριστικά, πέρσι είχε μόλις 4 ήττες ολόκληρη τη χρονιά η Πρωταθλήτρια και ακόμη μία φορά έγινε ξεκάθαρο πως πρέπει να αλλάξουν πολλά πράγματα στην ομάδα.