Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Αρχισκόρερ (με συγκάτοικο) ο Παυλίδης στην Eredivisie με ασύλληπτο γκολ! (vid)
Στο Λονδίνο κουμάντο κάνει μόνο η Άρσεναλ! (vid)
Λάθος επιπέδου League Two ο Ράγια και γκολ απ’ το πουθενά η Τότεναμ! (vid)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Τέσσερα γκολ… και «Χ»αμός για το τίποτα – Άντεξε η Τότεναμ στο Ολντ Τράφορντ! (vid)

Η Τότεναμ έμεινε... ζωντανή στο Ολντ Τράφορντ, καθώς η Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο σε ένα ακόμα ντέρμπι!

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τότεναμ έμειναν στο 2-2… από το 46′ και μοιράστηκαν από έναν βαθμό! Ένα αποτέλεσμα που άφησε γλυκόπικρη γεύση και στις δύο ομάδες. Στους 32 βαθμούς η ομάδα του Τεν Χαγκ, ενώ οι Λονδρέζοι ανέβηκαν στους 40!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκίνησε με τον πλέον ιδανικό τρόπο το ματς καθώς κατάφερε να πάρει αρκετά νωρίς το προβάδισμα, καθώς σκόραρε με τον Χόιλουντ στο 3′, με τον Νορβηγό σταρ να σημειώνει ένα πανέμορφο γκολ!

Στην συνέχεια οι Λονδρέζοι ισορρόπησαν γρήγορα το ματς και δεν δυσκολεύτηκαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, με τον Ριτσάρλισον να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1 στο 19′!

Η ομάδα του Τεν Χαγκ όμως αντέδρασε ξανά και πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Μάρκους Ράσφορντ να γράφει το 2-1 στο 39′, με τον Άγγλο να σκοράρει στο Ολντ Τράφορντ μετά από τον Μάιου του 2023. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου 45λεπτου, σε ένα φανταστικό ματς με πολλές φάσεις και γρήγορο ρυθμό από τις δύο ομάδες.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο… αλλά η διαφορά ήταν πως η Τότεναμ ήταν αυτή που βρήκε το γρήγορο γκολ. Ο Βέρνερ έκανε την πρώτη του ασίστ με τους Λονδρέζους και έδωσε έτοιμο γκολ στον Μπεντακούρ που ισοφάρισε ξανά σε 2-2.

Στο 62′ ο ΜακΤόμινεϊ σπατάλησε μια τεράστια ευκαιρία για να δώσει το προβάδισμα στην Γιουνάιτεντ, ενώ ούτε ο Ράσφορντ δεν τα κατάφερε στο 65′.

Το 2-2 έμεινε μέχρι το τέλος, καθώς οι δύο ομάδες στα τελευταία λεπτά του ματς… ήταν διστακτικές, σε ένα ματς που είχε τρομερό ρυθμό μέχρι και το 60′. Μια ακόμα αποτυχία της Γιουνάιτεντ σε ντέρμπι

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας